НОВИНИ

25.11.2009 | Інформація про наміри направити українських миротворців до Афганістану для участі у бойових діях не відповідає дійсності - РНБОУ
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Заяви про те, що додатковий миротворчий персонал України, який відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони має бути направлений в Афганістан, буде брати участь в бойових діях, не відповідає дійсності. Про це йдеться у заяві Апарату РНБО.У Раді нацбезпеки та оборони зазначають, що 21 листопада на офіційній Інтернет-сторінці кандидата в президенти України Сергія Тігіпка був оприлюднений його коментар стосовно цього питання. Він заявив, що "йдеться про пряму участь в бойових діях", а також звернув увагу, що "з країн, не пов'язаних прямими зобов'язаннями відповідно до статуту членів Альянсу, тільки Україна та Грузія останнім часом вирішили розширити свою участь в афганській операції".


"Подібні оцінки не відповідають дійсності та можуть завдати значної шкоди національній безпеці України", - заявляють в РНБОУ.


У зв'язку з цим, Апарат РНБО зазначає, що в рішенні Радбезу, одностайно підтриманому всіма присутніми членами Ради національної безпеки і оборони України, йдеться винятково про збільшення чисельності українського миротворчого персоналу у Афганістані з 10 до 30 осіб. Питання про направлення миротворчого контингенту (тобто озброєного військового підрозділу) до Афганістану взагалі не розглядалось і ніколи не планувалося до розгляду на засіданні РНБО, оскільки це вимагає інших політичних та юридичних процедур.


До того ж український миротворчий персонал у цій країні озброєний лише індивідуальною стрілецькою зброєю для самозахисту. Участі у бойових діях він не бере.


Не відповідає дійсності та є професійно некоректною теза, що "не обов'язково вступати до НАТО, щоб проливати кров за неї". Українські миротворці ефективно сприяють винятково мирному відродженню Афганістану, припиненню війни і виходу громадянського суспільства цієї країни із глибокої гуманітарної катастрофи. Україна діє згідно із міжнародними зобов'язаннями як держава-член ООН.


Рада національної безпеки і оборони України у вирішенні згаданого питання діяла на підставі та в межах повноважень, визначених Конституцією України і законами "Про основи національної безпеки України" і "Про участь України в міжнародних миротворчих операціях".


Як повідомляв УКРІНФОРМ, рішення про збільшення чисельності миротворчого персоналу України для участі у миротворчих операціях міжнародних сил зі сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан було прийняте Радою національної безпеки і оборони на засіданні минулої п'ятниці, 20 листопада.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект