НОВИНИ

10.11.2009 | Генасамблея ООН визнала вибори в Афганістані справедливими
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Генеральна Асамблея ООН ухвалила на засіданні у понеділок резолюцію, що визнає вільними, справедливими і такими, що заслуговують довіри, президентські вибори в Афганістані, переможцем яких став діючий глава держави Хамід Карзай.


Резолюцію, ініціатором якої стала Німеччина, було прийнято одноголосно, а її співавторами виступили майже 100 делегацій, включаючи постійних членів Ради Безпеки ООН - Росію, США, Китай, Францію і Велику Британію.


"Генасамблея визнає важливість проведення в умовах безпеки вільних, справедливих і такими, що заслуговують довіри, виборів за участю всіх сторін як життєво важливого кроку на шляху до зміцнення демократії на користь всіх афганців", - наголошується у резолюції.


У ній також вітаються зусилля "щодо виправлення порушень, виявлених виборчими органами в Афганістані, і забезпечення довіри і легітимного процесу відповідно до Закону про вибори Афганістану і у рамках Конституції Афганістану".


В той же час, Генасамблея заявила про серйозну стурбованість положенням в області безпеки в Афганістані, зокрема, активізацією талібів і бойовиків "Аль-Каїди", особливо на півдні і сході країни. Критичні вислови з питання про безпеку в Афганістані звучали і з вуст багатьох промовців на засіданні, у тому числі постпреда Афганістану, а також його колег з інших країн.


Окрім засудження "Аль-Каїди" і руху "Талібан" за терористичні напади, що привели до багаточисельних жертв серед цивільного населення, у резолюції наголошується необхідність перегляду тактики коаліційними силами на чолі з США і Міжнародними силами сприяння безпеці під егідою НАТО,| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект