Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Європейський освітній портал

Ухвалення Європарламентом цього закону має на меті стимулювати академічний обмін між університетами країн ЄС.


За матеріалами - Korespondent

На обвинувачення постійного представника США при ООН на адресу Тегерану в підтримці тероризму і прагненні отримати ядерну зброю її іранський колега відповів гнівним листом на ім'я голови Ради безпеки.


За матеріалами - УНІАН "Новни ЄС"

Про це йдеться у їх листі до лідерів країн-членів ЄС, надісланому напередодні неформального самміту ЄС, якій відбудеться у неділю, 1 березня.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Близько 50 тисяч робітників німецького «Опеля», шведського Saab і британського Vauxhall, що належать американському автомобільному концерну «Дженерал моторс», вийшли в четвер на загальноєвропейський страйк.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

План скоординованих дій передбачає підтримку фінансових інститутів та інших компаній, котрі опинилися в скрутному становищі.


Джерело - УНІАН

“Врешті-решт, Україна в довгостроковій перспективі багато в чому залежить від того, як нам вдасться побудувати наші партнерські і стратегічні відносини з Росією. Це повністю на користь України”, - зауважила А.Меркель.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Для України така подія - велика честь, адже в Києві відкрилася перша штаб-квартира Міжнародної організації.


Джерело - Українська правда, Радіо "Свобода".

На думку Зеллика, "буде велика трагедія, якщо Європа знову розділиться на дві частини".


Джерело - Українська служба ВВС

Після призначення пан Домбровскіс застеріг, що Латвія перебуває «на межі банкрутства» і що для уникнення колапсу країні потрібно скорочувати бюджет.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Сполучених Штатів Барак Обама оприлюднив свій перший федеральний бюджет, який має дефіцит у півтора трильйони доларів і передбачає видатки наступного року на понад три з половиною трильйони.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вацлав Клаус, президент Чехії, не втомлюється критикувати Євросоюз за брак демократії та спотворення ідей вільного ринку й повторювати, що Європейський Союз мало чим відрізняється від Радянського Союзу.


Джерело - УНІАН

У заяві Німецького статистичного відомства (Destatis), яке підтвердило зроблену раніше попередню оцінку, наголошується, що таке зниження ВВП є рекордним для Німеччини з моменту її об`єднання в 1990 році.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Стратегія нової адміністрації щодо України повинна складатися із п'яти головних елементів.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Я думаю, і це спільна точка зору всіх учасників парламентського Комітету, що нам не потрібні нові назви, ми потребуємо більше результатів", - наголосив Адріан Северін.


Джерело - Українські новини, Українська правда

Голова місії МВФ в Україні відзначила, що криза вплинула на економіку України набагато більше, ніж на економіку країн Східної Європи.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Аби запобігти такому розвитку, ЄБРР планує довести рівень інвестицій у регіоні в цьому році до семи мільярдів євро.


За матеріалами - Української правди

"Комітет висловлює глибоку стурбованість поглибленням економічної рецесії в Україні...закликає ЄС виділити стабілізаційний пакет", - говориться в документі, підписаному співголовами комітету Борисом Тарасюком і Адріаном Северином.


Джерело - Українська правда

Таку думку висловив посол України при ЄС Андрій Веселовський журналістам в Брюсселі.


Джерело - Українська служба ВВС

Голова Організації з атомної енергетики Ірану Голамреза Аказаде заявив, що випробування є останнім етапом розбудови атомної станції.


Джерело - Європейський простір

Міжнародна інвестиційна конференція щодо модернізації газотранспортної системи України відбудеться 23 березня в Брюсселі.


Джерело - УНІАН "Україна-ЄС"

Відповідна позиція була озвучена в ході першого дня 12-го засідання Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС в Брюсселі.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Президент Польщі заявив, що ідея запровадження євро у Польщі є інструментом політичної боротьби, а не рецептом для подолання кризи.


За матеріалами - УНІАН

"Ми підписали угоду зі США (у серпні 2008 року), і ми готові до розміщення американських ракет-перехоплювачів. Але виконання угоди залежить від США. Американці повинні вирішувати, коли вони це зроблять".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вперше за всю історію Сполучених Штатів законодавці й Верховний суд країни овацією вітали чорношкірого президента. Його 50-хвилинну промову 65 разів зупиняли аплодисментами.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Така позиція була озвучена 24 лютого під час першого дня засідання 12-ї сесії Комітету парламентського співробітництва за участю представників Єврокомісії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Єврокомісія повідомила, що розпочала подібну процедуру відносно Франції, Греції, Іспанії, Ірландії, Латвії і Мальти, оскільки дефіцит їх бюджетів перевищив установлене обмеження в три відсотки ВВП.


Джерело - УКРІНФОРМ

ЄС та США під енергетичною безпекою розуміють "наявність стабільного доступу до надійних джерел енергопостачання". Натомість Росія визначає це поняття як контроль за джерелами енергоносіїв та маршрутами їхнього транспортування.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент США Барак Обама виступив із своєю першою промовою у конгресі, щоб запевнити американців в успішному подоланні економічної кризи.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Відділ громадської дипломатії розпочав серію дискусій в обідній час під назвою „60/20 в обідній час”, яка присвячена 60-й річниці підписання Вашингтонського договору і 20-й річниці закінчення холодної війни.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Рада міністрів із загальних справ та зовнішніх відносин ЄС не змогла визначитись щодо вкладення 3,75 млрд. євро в енергетичну інфраструктуру.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС", «Німецька хвиля»

Росія і Туреччина можуть бути залучені до деяких проектів у рамках ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство».


Джерело - ВВС News, УНІАН

Як зазначає The Financial Times, таке рішення - перемога Франції і Німеччини, які давно наполягають на посиленні регулювання фінансової сфери.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Румунія заявила про абсолютну готовність надати зразки річної національної програми щодо НАТО, надати методичну і практичну допомогу Україні в справі підготовки на шляху інтеграції України в НАТО.


Джерело - Радіо "Свобода"

5 березня засідання НАТО на рівні міністрів закордонних справ розгляне питання про відновлення широкого діалогу з Москвою.


Джерело - Українська правда, Радіо "Свобода"

Якщо економічна криза і складна політична ситуація викличуть в Україні соціальні заворушення, це може дати Росії привід для втручання.Так вважає лондонська газета "Дейлі Телеграф".


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Застереження щодо цієї пропозиції висловила Франція, яка вважає, що ЄС має більше уваги приділяти розвитку партнерства з країнами Середземномор’я, які є сусідами ЄС.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Експерти говорять про символічне значення майбутньої зустрічі у Вашингтоні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Проте, деякі фахівці прогнозують, що з огляду на закон про стимулювання вітчизняної економіки, дефіцит становитиме не менше 1,5 трлн доларів США.


Джерело - Українська служба ВВС

Основна ідея газети - в тому, що колапс економік та фінансових систем цих країн, включно з Україною, призведе до катастрофи в Західній Європі.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Думаю, що найближчим часом ми запропонуємо невелику групу фахівців, які зможуть працювати в Афганістані. Звичайно, не може бути й мови про те, що ми направимо туди військовий контингент", - підкреслив Ю.Єхануров.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

До короткострокових пріоритетів відноситься діяльність з об’єднання енергетичних мереж ЄС, диверсифікація джерел постачання енергоресурсів та транзитних маршрутів постачання, зокрема, в газовій сфері.


Джерело - УНІАН

Генеральний секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер заявив у Кракові (Польща), де проходила неформальна зустріч міністрів оборони країн членів Альянсу, про необхідність подальшого розширення блоку.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Таке думку у Кракові висловив міністр оборони України Юрій Єхануров під час вступного слова на засіданні комісії Україна-НАТО.


Джерело - УКРІНФОРМ

Роберт Гейтс зауважив, що в питанні євроатлантичної інтеграції України союзники по Альянсу йдуть курсом, який було визначено під час Бухарестського саміту НАТО.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Пожвавлення світової економіки можливе лише в разі подальшої лібералізації торгівлі і відмови від протекціонізму, переконані глави держав і урядів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Для рекапіталізації їхніх банків необхідно 120 мільярдів доларів, самотужки без сторонньої допомоги ці країни не зможуть впоратися.


Джерело - УНІАН, Українська правда

"Вони є дуже дисциплінованими, організованими і вже давно навчилися працювати в рамках визначеного порядку денного. На такому рівні нікого не хвилює особиста точка зору тієї або іншої посадової особи", - сказав Єхануров.


За матеріалами - Ліга.net, Української правди

Схеффер підкреслив, що, всупереч економічній кризі, НАТО радить Україні в повному обсязі виділити кошти на реформування армії, що повинно наблизити країну до інтеграції в Альянс.


Джерело - Українська служба ВВС

Багато людей обурені планами запровадити пенсійний податок для працівників державного сектору.


Джерело - УКРІНФОРМ

Європейська Комісія намагається продемонструвати, що, попри всі труднощі, відносини з Україною не змінилися, і сприятиме її інтеграції в Європу, сказав вчора віце-президент ЄК Гюнтер Ферхойген.


Джерело - УКРІНФОРМ

Світ протягом найближчих двох місяців зіткнеться з ще більшим загостренням фінансово-економічної кризи, прогнозує провідний італійський промисловець, президент групи Fiat, компанії Ferrari і столичного університету Luiss Лука Кордеро ді Монтедземоло.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Головною метою зустрічі було надання практичної допомоги у підготовці Україною першої Річної національної програми, яка має сприяти здійсненню реформ, необхідних як для розвитку нашої держави, так і для виконання критеріїв членства в Альянсі.


Джерело - УКРІНФОРМ

За даними Євростату, за цей же період ВНП США зменшився на 1 відсоток у порівнянні з третім кварталом 2008 року.


За матеріалми - Української правди, УНІАН

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єр Солана наполягає, що в газовому російсько-українському конфлікті присутня не лише економічна, але й політична складова.


Джерело - Українська правда

Економічна та політична "катастрофа" в Україні може спричинити "ефект доміно", що викличе економічні складнощі для Європейського Союзу


За матеріалами - Української правди

Їх в аеропорту разом із рідними та близькими членів екіпажу зустрів президент Віктор Ющенко


За матеріалами - Європейського простору

Офіційним кандидатом на посаду Генерального Секретаря НАТО від Болгарії став колишній глава МЗС республіки Соломон Пасі.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Впливовий лондонський журнал «Економіст» попереджає, що у сьогоднішній економічній ситуації «вижити поодинці не вдасться».


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Підготовка нового практичного інструмента на заміну Плану дій Україна – ЄС розпочалася у листопаді 2008 року на виконання рішень паризького саміту Україна - ЄС 9 вересня 2008 року.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Джадд Грегг іще раз подякував президентові США за висловлену довіру, однак власне рішення прийняти цю пропозицію назвав помилкою.


За матеріалами - Української правди

Про це заявив заступник Держсекретаря США Вільям Бернс.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Довгостроковий мир на Близькому Сході можливий лише за особистої участі у переговорному процесі президента США Барака Обами.


Джерело - "Німецька хвиля"

Тим часом самому МВФ бракує грошей на кредитування країн із перехідною економікою.


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Європейський парламент буде рекомендувати делегації Євросоюзу на переговорах про нову базову угоду з Росією виключити з його тексту слова про "стратегічне партнерство".


Джерело - Українська служба ВВС

Директор Національної розвідки Сполучених Штатів Деннис Блер заявив, що глобальна економічна криза постає головною і безпосередньою загрозою безпеці США.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

На нещодавній мюнхенській безпековій конференції віце-президент США Джозеф Байден заявив, що Вашингтон ніколи не прийме поняття, про те, що «якісь країни мають власні сфери впливу».


За матеріалами - УНІАН

Конгрес США і адміністрація президента країни Барака Обами виробили компромісний варіант стимулюючого економічного пакету.Очікується, що голосування може відбутися вже 15 лютого.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Комітет з економічних та монетарних справ Європарламенту виступає за координацію у застосуванні планів стимулювання економіки.


Джерело - УКРІНФОРМ

Головна мета візиту генерал-лейтенанта Карла Ейкенберрі полягає в участі у заходах, присвячених ІХ Міжнародному тижню НАТО, який триває у Національній академії оборони України.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

На конференції під назвою „Разом служити миру і безпеці”, зібрались політичні й економічні лідери з Боснії та Герцеговини, Угорщини, України і Сербії.


За матеріалами - Euronews

Глава партії "Кадіма" Ціпі Лівні закликав свого головного політичного конкурента, лідера "Лікуда" Біньяміна Нетаньяху увійти в уряд національної єдності, який вона має намір очолити.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр зазначив, що в умовах світової фінансової кризи стабільність в Україні відіграє велике значення для Австрії, оскільки Австрія інвестувала значні кошти в економіку України.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Це рішення не є рішенням, яке йде у потрібному напрямі. Тому з представниками РФ щодо цього у нас є великі розбіжності", - сказав Х.Солана.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Україна є важливим партнером для США. Ми розглянемо запит, якщо такий надійде", - зазначив представник Державного департаменту США.


За матеріалами - Української служби ВВС

Беньямін Нетаньяху, який очолює праву партію Лікуд, і міністр закордонних справ Ціпі Лівні - керівник партії Кадіма - починають переконувати менші партії приєднатися до них у коаліцію.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Наші амбіції полягають в тому, щоб на найвищому рівні було зафіксоване чітке “ні” протекціонізму”, - заявив по завершенню засідання міністр фінансів головуючої в ЄС Чехії Мірослав Калушек.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Володимир Литвин не виключає можливості перенесення на 2010 рік терміну підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.


Джерело - Korespondent

Після звістки про те, що Сенат США схвалив план із порятунку американської економіки, який розроблено адміністрацією Барака Обами, основні фондові індекси у вівторок різко знизилися.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Так, якщо вони (Україна) звернуться до нас – ми розглянемо це питання», – сказав прес-секретар Держдепартаменту Роберт Вуд.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Несподівана відставка міністра економіки Німеччини Міхаеля Глоса у часи економічної кризи стала випробуванням для уряду. Але наступника вже знайдено. Ним став молодий політик зі шляхетним прізвищем.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Лише протести Чехії, яка нині головує в ЄС, примусили Саркозі утриматися від вимоги закрити заводи «Рено» та «Пежо-Сітроен» у Східній Європі, зокрема і у самій Чехії, та перенести виробництво назад, у Францію.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

В разі, якщо прем’єр Юлія Тимошенко офіційно звернеться до Єврокомісії щодо експертизи українсько-російської газової угоди, європейська сторона, скоріш за все, відповість відмовою.


Джерело - Ліга.net. Українська правда

Це не політика національних інтересів. Впевнений, що "Одеса-Броди" як проект доставки каспійської нафти в країни Європейського Союзу і в Україну буде реалізований.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Після ратифікації німецьким парламентом Лісабонського договору до Конституційного суду ФРН надійшло декілька скарг, у тому числі від німецьких парламентаріїв, на думку яких угода обмежить суверенітет країни.


Джерело - УКРІНФОРМ

Глава держави наголосив, що його команда з питань національної безпеки аналізує зовнішню політику США відносно Ірану і намагається знайти сфери, де б дві країни могли "вести конструктивний діалог".


Джерело - УКРІНФОРМ

Якщо документу вдасться у такому ж вигляді дістати підтримку Палати представників, то він увійде в історію як найдорожчий захід уряду по боротьбі з рецесійними явищами з часів Другої світової війни.


Джерело - Українська правда

"Узагалі ж свято вже закінчилося" - додав він.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Української правди

У США високо оцінюють зустрічі Віце-президента Байдена в Мюнхені і відзначають прогрес у русі до співробітництва з Росією.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Президент Єврокомісії Жозе Баррозу і прем’єр-міністр головуючої в ЄС Чехії Мірек Тополанек обговорили можливість проведення неформального самміту ЄС щодо економічної ситуації.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Паралельно з процесом доопрацювання тексту документа «держави регіону починають продумувати, які проекти, які теми можуть стати змістом цього партнерства».


За матерыалами - Української служби "Радіо свобода"

Можна з певністю очікувати, що жодна з партій не здобуде більшості голосів у Кнессеті, парламенті Ізраїлю. А хто би не переміг, щоб керувати країною, буде змушений формувати коаліцію.


Джерело - Українська правда

Самі ж переговори, за словами президента, підтверджують, що уряд не може фінансово забезпечити власну бюджетну політику.


Джерело - Українська правда

Президент Росії Дмитро Медведєв почав дистанціюватися від прем'єр-міністра Володимира Путіна і його економічного курсу.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-євроатлантична інтеграція"

Візит буде присвячений практичній підготовці річної національної програми Україна - НАТО.


Джерело - УКРІНФОРМ

Глава держави відкинув звинувачення опонентів у тому, що надмірне втручання в економічні процеси можуть призвести до поглиблення негативних тенденцій.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Ратифікувати Протокол до Вашингтонського договору з приєднання Албанії та Хорватії до НАТО належить ще 6 із 26 країн-членів НАТО: Греції, Ісландії, Люксембургу, Нідерландам, Португалії і Франції.


Джерело - УКРІНФОРМ

На цьому наголосив Держміністр МЗС ФРН Гернот Ерлер на конференції у Берліні з нагоди святкування 10-річчя Німецько-українського форуму.


Джерело - УНІАН

З початку ухвалення програми, підтримуваної фінансуванням МВФ, глобальна економічна ситуація суттєво погіршалися. Українська економіка також схильна до цього процесу.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Про це заявив голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу на спільній прес-конференції з прем`єр-міністром РФ Володимиром Пуіним.


За матеріалами - УНІАН

"Ця зустріч була найтривалішою в цьому форматі. Вона була дуже конкретною в тому питанні, що Америка продовжить надавати нам фінансову допомогу, що є дуже важливим на тлі світової кризи", - сказав М.Саакашвілі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Адміністрація Барака Обами, сказав Байден, вже приступила до ревізії всього спектру своєї зовнішньополітичної стратегії",- Джозеф Байден.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Протягом останніх семи років ця авіабаза була однією з ключових точок для транспортування вантажів Афганістану американських сил та сил коаліції під проводом НАТО.


Джерело - "Інтерфакс-Україна"

Директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан сказав в суботу, що розвинені економіки вже вступили в депресію і криза може поглибитися.


Джерело - Українська правда, "Інтерфакс-Україна"

"Сьогодні питання про обхід України альтернативними газопроводами - це божевільна ідея, тому що додаткові газопроводи повинні будуватися не в обхід, а для додаткових обсягів газу", - наголосила Тимошенко.


За матеріалами - РІА Новости, УКРІНФОРМ

"Це абстрактно, якщо хтось говорить, що нам потрібен мир і щойно закінчив пригоди в Грузії", - заявив прем'єр Польщі.


Джерело - УКРІНФОРМ

На цьому вона наголосила сьогодні, виступаючи на 45-й Міжнародній конференції з питань політики безпеки у Мюнхені.


За матеріалами - Прес-служба Міноборони України, УКРІНФОРМ

Цьогорічний Міжнародний тиждень НАТО присвячений темі реагування країнами-членами Північноатлантичного Альянсу на зміни у середовищі безпеки.


За матеріалами - Української служби ВВС

За результатами народного референдуму, який відбувся в Швейцарії у неділлю, майже 60% швейцарців исловилися за таке право для європейських громадян.


За матеріалами - Української служби ВВС

Пан Байден сказав учасникам конференції з безпеки в Мюнхені, що Америка буде більше робити для своїх союзників, але й очікуватиме отримувати більше у відповідь.


Джерело - УНІАН

Банк Англії (центральний банк Сполученого Королівства) знизив у четвер облікову ставку до нового історичного мінімуму в 1%, мовиться в повідомленні банку.


Джерело - EurActiv

Згідно оцінок Клода Менділа, це погані новини, що стратегічне партнерство у ядерній сфері більше не є справою ЄС.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Сторони розглянули Річну Програму співробітництва між НАТО і Грузією в рамках підготовки до засідання двосторонньої Комісії на рівні міністрів оборони.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

"Право націй на самовизначення дає можливість кожній європейській демократії вступити в НАТО", - підкреслили канцлер ФРН Ангела Меркель та президент Франції Ніколя Саркозі у спільній статті.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Уся повнота відповідальності за виконання договірних зобов'язань перед європейськими споживачами щодо обсягів і графіків поставок російського природного газу лежить на російській стороні.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Зустріч Хілларі Клінтон та Бернара Кушнера відбулася у Вашингтоні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це в черговий раз попередив конгресменів та американських громадян президент США Барак Обама.


За матеріалами - Українська правда, Радіо "Свобода"

На цьому наголошували у четвер представники ЄС у Празі, де відбулося засідання трійки ЄС-Україна на рівні міністрів закордонних справ.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Головуюча нині у ЄС Чехія закликала до створення спільного плану порятунку європейської автомобільної промисловості під час засідання Європарламенту в Страсбурзі цього тижня.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Пропозицію поставити на чолі ЦРУ 70-річного Панетта спочатку сприйняли зі скепсисом, оскільки він майже не має досвіду роботи в спецслужбах.


Джерело - Українська служба ВВС

Щодо Росії - 42 відсотки ставляться негативно, 30 відсотків - позитивно.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

4 лютого сомалійські пірати отримали 3,2 млн. дол. викупу за українське судно "Фаїна" та пообіцяли звільнити суховантаж протягом кількох годин.


Джерело - УНІАН

Франція заручилася підтримкою США на отримання двох командних посад для своїх генералів на випадок повернення до військової структури.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

На нафтопереробному заводі у східній Англії сотні робітників протестували проти контракту з італійським субпідрядником на будівництво, якій найняв робітників з Італії та Португалії.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Представники шести головних уповноважених – Росії, США, Китаю, Німеччини, Великої Британії та Франції зустрічаються сьогодні у форматі 5+1 у Вісбадені біля Франкфурта щоб обговорити ядерну програму Ірану.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Я мушу визнати свою помилку, бо врешті-решт цей уряд повинен чітко дати зрозуміти, що не може бути двох комплектів правил – один для впливових, а другий – для рядових людей, які мають платити свої податки».


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Представники Чеської республіки, що наразі головує у європейській спільноті, вибрали поглиблення стосунків зі східними сусідами, зокрема, з Україною, одним із пріоритетів свого перебування біля керма ЄС.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

У документі депутати привітали намір нового Президента США Барака Обами закрити Гуантанамо і водночас закликали США забезпечити в’язням дотримання прав людини та фундаментальних свобод.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Єврокомісії та Єврокомісари, які 6 лютого відвідають Москву, не планують обговорювати питання щодо відкликання міжнародних спостерігачів за транзитом газу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Focus

Ангела Меркель та Ніколя Саркозі планують повідомити докладніше під час 45-ої Міжнародної конференції з питань політики безпеки, яка проходитиме 6-8 лютого у Мюнхені.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Газопроводи "Північний потік" і "Південний потік" не дозволять виключити Україну зі схеми транспортування російського газу в Європу",- директор Інституту енергетичної політики Володимир Мілов.


Джерело - УКРІНФОРМ

Таку заяву сьогодні у Брюсселі зробила Беніта Ферреро-Вальднер напередодні зустрічі "Україна-Трійка ЄС", яка має відбутися завтра у Празі.


Джеело - Офіційний сайт НАТО

Турецька атлантична рада провела 17-ту Міжнародну Анталійську конференцію з безпеки і співробітництва під назвою «Мінливе середовище безпеки і оновлене трансатлантичне бачення в ХХІ сторіччі».


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатланична інтеграція"

На думку експертів НАТО, Річна національна програма Україна НАТО повинна бути готова до 20 квітня 2009 року, і вже у вересні-жовтні цього року представники Брюсселю прибудуть до України з метою оцінки ходу її виконання.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німеччина хотіла б добитися від Вашингтона відмови від планів будівництва в Європі антіракетного щиту - комплексу ракет в Польщі і радару в Чехії.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Європарламент схвалив пакет рекомендацій щодо майбутньої енергетичної стратегії ЄС.


Джерело - УНІАН, РІА "Новости"

Обговорюватимуться питання, пов`язані з виконанням щорічної програми співпраці Грузії з НАТО.


Джерело - Українська служба ВВС

Оглядачі звертають увагу на те, що напередодні саміту ОДКБ в Москві відбулися дві події, на які варто звернути увагу.


Джерело - УКРІНФОРМ

Обама має намір доручити переговори спеціальному комітету під керівництвом Гері Сеймора, який займався питаннями нерозповсюдження ядерної зброї в адміністрації Білла Клінтона.


Джерело - Німецька хвиля", Українська правда

Польща – не єдина, хто хоче переглянути плани оборони країн НАТО. Відразу після конфлікту Росії та Грузії в серпні 2008 з такими пропозиціями виступили балтійські країни.


Джерело - Українська служба ВВС

Він проводив свою кампанію, обіцяючи змінити політичний клімат у Вашингтоні і боротися з будь-якими непрозорими випадками в уряді.


За матеріалами - УНІАН

Україна задоволена рішенням Міжнародного суду ООН у справі про делімітацію континентального шельфу та виключної економічної зони між Україною та Румунією в Чорному морі.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Індепендент» наводить слова експерта про те, що назріває розкол між Путіним та Медведєвим, бо, мовляв, «Медведєв, між іншим, намагається дати зрозуміти: економіка – сфера відповідальності Путіна».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європарламенту в понеділок було представлено доповідь депутата Анн Лаперуз щодо політики й стратегії ЄС у галузі енергопостачань.


Джерело - Європейський простір

Однак «переговори, як такі, - за словами голови української делегації заступника міністра економіки Валерія Пятницького – це 1% від того, що треба зробити».


Джерело - УКРІНФОРМ

Ерік Холдер офіційно стане 82-м генеральним прокурором країни та першим афроамериканцем на цій високій державній посаді.


Джерело - УКРІНФОРМ, NBC

"Я переконаний, що ми зможемо повернути нашу економіку на попередній курс розвитку. Проте, знадобиться кілька місяців, доки нам вдасться зупинити спад,"- зазначив Барак Обама.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після міністра оборони Роберта Гейтса й міністра транспорту Рея Лахуда Джуд Грегг стане третім представником консервативної партії в адміністрації демократичного президента.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Штайнмаєр – перший представник німецького уряду, який відправився з візитом до США після початку роботи нової американської адміністрації.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

Про це заявив європейський комісар по енергетичних питаннях Андріс Пібалгс у понеділок у Страсбурзі.


За матеріалами - Української служби ВВС

У листі до Білого Дому та Конгресу Євросоюз наголошує, що прийняття запропонованого пакету створить небезпечний прецедент.


За матеріалами - УНІАН "Україна-Євроінтеграція"

Під час головування у "Вишеградській четвірці" з липня нинішнього року Будапешт сприятиме євроатлантичній інтеграції країн Південних Балкан, здійсненню політики східного партнерства ЄС, євроатлантичним перспективам України.


За матеріалами - УНІАН "Україна-Євроінтеграція"

Пекін і Брюссель планують провести 2-й китайсько-європейський торговельно-економічний форум у квітні ц.р., а також 11-й саміт КНР-ЄС "найближчим часом".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Минулих вихідних фінансисти адміністрації президента Барака Обами радилися з керівниками найбільших банків щодо створення такого банку.


Джерело - УНІАН

Ангела Меркель збере представників європейських країн - членів "великої двадцятки" на зустріч, присвячену обговоренню їх спільної стратегії на призначеному на квітень саміті G-20 в Лондоні.


За матеріалами - УНІАН

"Це не дуже добре розроблена програма", - зазначив лауреат Нобелівської премії з економіки за 2001 р., американський економіст Джозеф Стігліц.


Джерело - УКРІНФОРМ

Загальний військовий бюджет Литви у 2009 році становитиме близько 440 мільйонів доларів, або 1,01 відсотка від валового внутрішнього продукту.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Reuters

За словами президента США, більшість з-поміж 140 тисяч військовослужбовців, розквартированих на території Іраку, повернеться додому вже протягом року.


Джерело - БНТ, Українська правда

Медведєв не гарантує, що газова криза не повториться, і просуває ідею створення Північного і Південного потоків.


Джерело - Українська правда, "Інтерфакс-Україна"

"Ніхто нічого не згортає, тому що і згортати немає чого", - йдеться в коментарі МЗС РФ.


За матеріалами - Ураїнської служби ВВС

Пані Сігурдардоттір буде прем’єром допоки у країні навесні не відбудуться дострокові вибори. Вона є одним з найпопулярніших політиків в Ісландії.


За матеріалами - Української служби ВВС

Пан Ольмерт:"Відповідь Ізраїлю буде жорсткою і непропорційною...Ми не повернемося до правил гри, що їх намагалися диктувати терористичні організації у минулому".


АНАЛІТИКА

Олексій Коломієць - Центр європейських і трансатлантичних студій

Три «Е» визначено як ключові пріоритети в чеській програмі для ЄС: economy — економіка, energy — енергетика та зміна клімату, external relations — зовнішні відносини.


Джерело - Ахто Лоб'якас, Українська служба "Радіо свобода"

Байден порушив надії – він без усіляких виправдань виступив на захист подальшої провідної ролі Сполучених Штатів у всьому світі.


Джерело - Місія США в НАТО

Виступ Курта Волкера, посла США в НАТО в Центрі стратегічних та міжнародних студій у Вашингтоні 9 грудня 2008 року.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Українська служба ВВС

Україна, Угорщина та Латвія найгірше постраждали від кризи в регіоні, але, згідно з даними ФП, ризик дефолту в Україні страхувальники оцінюють як у сім разів вищий за Угорщину.


За матеріалами - УНІАН

У Білому Домі відзначили, що не варто сприймати майбутню промову президента як послання «Про стан країни», з яким Обама повинен за Конституцією виступати раз на рік.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Саме такі настрої вирували на засіданні Комісії Україна-НАТО в Кракові, де міністри оборони НАТО спілкувалися з українською військовою делегацією на чолі з міністром оборони Юрієм Єхануровим.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Кожна країна НАТО має робити свій, належний внесок, щоб досягти мети Альянсу.


Джерело - Korespondent

Світовий банк готовий надати фінансову підтримку проекту будівництва газопроводу Набукко (Nabucco) для поставок природного газу з басейну Каспію в Європу в обхід Росії.


За матеріалами - Українська служба "Радіо свобода"

Правляча центристська партія «Кадіма», очолювана міністром закордонних справ Ціпі Лівні, випереджає опозиційну праву партію «Лікуд» екс-прем’єра Біньяміну Нетаньяху лише на один мандат.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Тр основні тези: ознайомлення зі сучасними тенденціями розвитку та трансформації Альянсу, обмін думками щодо шляхів зміцнення міжнародної безпеки та обговорення перспектив подальшого поглиблення співпраці України з НАТО.


Джерело - УКРІНФОРМ

Світові лідери обговорили такі теми, як роззброєння та нерозповсюдження ядерної зброї, європейська безпека, майбутнє НАТО, ситуація на Кавказі, Балканах, Близькому Сході.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

45-а Міжнародна конференція з питань політики безпеки розпочне сьогодні свою триденну роботу у Мюнхені. У форумі візьмуть участь близько 300 високопосадовців з понад 50 країн.


Джерело - УКРІНФОРМ

"До влади прийшли люди, яких більше турбує проблема відстоювання прав терористів Аль-Каїди, аніж захист громадян США від людей, готових на що завгодно, аби знищити американців", - заявив екс-віце-президент.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

За словами Меркель та Саркозі, розширення НАТО лише сприятиме стабільності та безпеці європейського континенту, від чого виграватиме і Росія.


Джерело - Korespondent.net

Про це йдеться в доповіді Пентагону, призначеному для Конгресу США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 728. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект