США і НАТО посилають усе сильніші сигнали примирення з Москвою, і 5 березня засідання НАТО на рівні міністрів закордонних справ розгляне питання про відновлення широкого діалогу з Москвою.
Про це пише швейцарська газета "Ноє Цюрхер Цайтунґ", передає в огляді європейської преси Радіо "Свобода".
При цьому швейцарська газета припускає, що слова міністра оборони США Роберта Гейтса, коли він сказав днями у Кракові на саміті НАТО, що "перед Україною ще довга дорога до НАТО", можуть означати нівелювання курсу Вашингтона щодо України.
Газета наголошує, що до цього часу США виступали за якнайшвидше включення цієї України до НАТО.
Видання також цитує генсекретаря НАТО Яаапа де Хооп Схеффера, що для України нині небезпечна ситуація у Збройних Силах, які необхідно оперативно модернізувати
Водночас, американський фахівець із геополітики Збіґнев Бжезинський у польському "Ньюзвік" говорить про прямі загрози для України.
"Оцінки песимістичні. Я не хочу накликати біди, але до певної міри побоювання цілком виправдані. Зрештою, складно брати активну участь у майбутньому України, якщо самі українці виявляються неспроможними порозумітися для захисту власної незалежності", - заявляє Бжезинський.
"Україна – це дуже важлива країна для майбутнього Росії. Якщо вона піде в напрямку Заходу, Росія з часом муситиме також до нього наблизитися вже не як імперіалістична країна. Тому питання України таке важливе для євразійського контексту", - наголошує він.
Водночас, Бжезинський зазначає, що "звичайно, це не означає, що коли хтось не готовий послідовно діяти в інтересах власної незалежності, то це можна зробити замість нього".
"Якби у Польщі забракло такого ставлення після 1990 року, вона не була б ані в НАТО, ані в Європейському Союзі", - припускає він.
|