НОВИНИ

06.02.2009 | ЄС знову сказав Україні, що все залежить від неї
За матеріалами - Українська правда, Радіо "Свобода"

Перспективи зближення між Україною та ЄС залежать від того, як Україна буде проводити реформи і боротися з корупцією.


На цьому наголошували у четвер представники ЄС у Празі, де відбулося засідання трійки ЄС-Україна на рівні міністрів закордонних справ.


Водночас Євросоюз підтвердив свою готовність сприяти модернізації української газотранспортної системи.


Міністр закордонних справ Чехії, яка нині головує в ЄС, Карл Шварценберґ наголосив, що у взаємних відносинах дуже важливо уникати криз, подібних до останньої газової, коли через суперечки Росії й України громадяни держав ЄС стають їхніми "заручниками".


Останні події
 
Генсек УЄФА був вражений Львовом і його потенціалом
Тимошенко обурилась, що Медведєв вішає на неї всіх собак
 


Шварценберґ також закликав до прозорості у газових відносинах. "Для нас важливо, щоб між українськими та російськими суб’єктами господарювання було укладено газову угоду за зразком контрактів, які з Росією мають держави ЄС. Лише таким чином можна домогтися необхідної прозорості та передбачуваності у наших відносинах", - заявив він.


На запитання, чи ЄС пропонує росіянам та українцям домовлятися заново, якщо в Україні через рік зміниться президент, чи уряд – адже довгострокова українсько-російська газова угода вже підписана – чеський міністр сказав, що це справа двосторонніх відносин.


При цьому він зауважив, що загалом у світі питання нафти і газу є не тільки комерційними, але й політичними, а ця ситуація не виняткова. Напередодні один із чеських дипломатів висловив сумнів у тому, що січневі українсько-російські газові контракти протримаються 10 років, зазначає радіо.


Однак ЄС буде допомагати модернізувати українську газотранспортну систему. На це треба 2,5 мільярди євро, підрахували у Європейській Комісії. Конференція потенційних інвесторів має відбутися у Брюсселі 23 березня. У Європейській Комісії наразі не знають, яким може бути внесок європейських установ у ремонт української труби.


Крім цього, Україна та ЄС готують угоду про асоціацію. Однак комісар ЄС у справах зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер говорила про таку угоду як про можливість, а не як про доконаний факт. ЄС закликає Україну виконувати "домашнє завдання".


Ферреро-Вальднер висловила сподівання, що цей рік для України стане роком переведення теорії в практику у справі політичних та економічних реформ.


"Перед Україною постали великі виклики. З одного боку, це фінансова та економічна криза. Але водночас я вважаю, що великий викликом залишається подальше просування реформ. Це стосується правових реформ і боротьби з корупцією. Ми, звичайно, визнаємо європейські прагнення України, але для неї дуже важливо не лише схвалювати закони, але також їх втілювати", - заявила єврокомісар.


На зустрічі міністрів Україна-ЄС у Празі також говорили про проблему віз. Міністерство закордонних справ України хоче розробити Дорожню карту у справі безвізового діалогу з ЄС у червні цього року, заявив голова МЗС Володимир Огризко.


Українські дипломати прагнуть отримати безвізовий режим із ЄС вже у 2012 році. Однак у четвер представники ЄС наголосили, що у європейських держав є різні підходи, тому безвізовий режим з Україною – питання на середню, або навіть на далеку перспективу.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3938. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект