НОВИНИ

06.02.2009 | Глави зовнішньополітичних відомств Сполучених Штатів Америки та Франції обговорили стратегічні напрямки двосторонньої співпраці
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Глави зовнішньополітичних відомств Сполучених Штатів Америки та Франції обговорили стратегічні напрямки двосторонньої співпраці. Зустріч Хілларі Клінтон та Бернара Кушнера відбулася у Вашингтоні.


За словами Державного секретаря США, сторони торкнулися складних міжнародних проблем, які потребують особливої уваги світової спільноти. Зокрема, йшлося про "продовження тісної співпраці" на Близькому Сході, спрямованої на надання гуманітарної допомоги для жителів Сектору Газа й досягнення довгострокових мирних домовленостей між ізраїльтянами та палестинцями.


"Сполучені Штати Америки також вдячні Франції, як партнерові по коаліції, за допомогу у наших прагненнях підтримати устремління народу Афганістану побудувати краще майбутнє", - наголосила Хілларі Клінтон. Президентові Франції Ніколя Саркозі вона подякувала за його внесок у припинення збройного протистояння в Грузії.


Глава американського зовнішньополітичного відомства запевнила, що сторони домовилися спільно працювати над закриттям в'язниці на американській військовій базі в Гуантанамо. Іншим важливим напрямком співробітництва із залученням міжнародної спільноти залишається питання іранської ядерної програми.


У свою чергу міністр закордонних справ Франції підтвердив занепокоєння гуманітарною ситуацією в Секторі Газа та закликав палестинську та ізраїльську сторони відкрити контрольно-перепускні пункти для доставки допомоги жителям палестинського анклаву.


Бернар Кушнер визнав, що Афганістан залишається "тяжкою ношею" для Франції, однак наголосив на необхідності досягти перемоги. "Щодо Афганістану, то головне, що я б хотів відзначити - це важливість "афганізації", тобто контролю населення країни над його власною долею, розвитком тих успіхів, яких уже вдалося досягти", - резюмував він.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект