НОВИНИ

05.02.2009 | Україна в найближчі десятиліття залишиться основним транзитним коридором для експорту російського газу в Європу, - експерт
Джерело - УКРІНФОРМ

Газопроводи "Північний потік" і "Південний потік" не дозволять виключити Україну зі схеми транспортування російського газу в Європу. Про це cказав директор Інституту енергетичної політики Володимир Мілов на круглому столі "Газовий конфлікт і майбутнє взаємовідносин Росії і України".


На думку В.Мілова, російському керівництву хочеться представити справу так, що Росія може обійти Україну, але технічно це маловірогідно. "Південний потік" - цей проект можна просто викинути в корзину і забути про нього. Цього проекту не буде", - сказав В.Мілов.


Він пояснив, що в Чорному морі відстань між Кримом і Туреччиною становить 330 км, і там змикаються морські економічні зони Туреччини й України. А для того, щоб провести газопровід по дну Чорного моря, потрібно буде отримати дозвіл України, яку Росія хоче обійти, і Туреччини, яка виступає категорично проти реалізації цього проекту. За словами експерта, спочатку "Південний потік" замислювався для обходу Туреччини, а не України.


Кажучи про "Північний потік", він підкреслив, що цей газопровід до обходу України взагалі не має ніякого відношення - він призначений для того, щоб поставляти російський газ на абсолютно інші ринки. За словами В.Мілова, йдеться про ринки Північно-Західної Європи, а саме країн Бенілюксу і Великої Британії. Він нагадав, що газ, який іде транзитом через Україну, поставляється в Угорщину, Північну Італію, Словаччину і на Балкани.


Експерт також зазначив, що проектна максимальна потужність двох віток "Північного потоку" - 55 млрд кубометрів на рік, а "Південного потоку" - 30 млрд кубометрів, тобто сукупно - 85 млрд кубометрів газу. В той же час через територію України транзитом іде 130 млрд кубометрів газу на рік.


На думку В.Мілова, диверсифікувати постачання в Європу треба, але Росія для цього немає так багато можливостей, тому потрібно добитися стратегічних домовленостей про транзит з Україною. "Україна в осяжному майбутньому - в найближчі десятиліття залишиться основним транзитним коридором для Росії, і тому з нею потрібно ніжніше поводитися", - підкреслив він.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5080. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект