НОВИНИ

27.02.2009 | Засідання РБ ООН завершилося скандалом між Іраном і США
За матеріалами - Korespondent

Уперше з моменту приходу в Білий дім Барака Обами між делегаціями США та Ірану в ООН виник скандал.



На обвинувачення постійного представника США при ООН Сьюзан Райс на адресу Тегерану в підтримці тероризму і прагненні отримати ядерну зброю її іранський колега Мохаммад Хазан відповів гнівним листом на ім'я голови Ради безпеки.


Раніше представники нової адміністрації, включаючи президента Барака Обаму, держсекретаря Гілларі Клінтон і саму Сьюзан Райс заявляли про намір поліпшити відносини між США та Іраном, що серйозно зіпсувалися за час президентства Джорджа Буша. Обама навіть заявляв про можливість прямих контактів з Тегераном. Іранське керівництво також відповідало позитивними сигналами, що дають надію на відновлення діалогу і заявляло про свою відкритість до контактів з новою американською адміністрацією.


Однак у четвер, в ході свого виступу на засіданні Ради безпеки ООН щодо ситуації в Іраку, що не має прямого відношення до Ірану, американський постпред фактично повторила позицію колишньої адміністрації Буша, заявивши, що США "намагатимуться покласти край як амбіціям Ірану отримати незаконний ядерний потенціал, так і його підтримці тероризму". Ці слова на відкритому засіданні Ради безпеки не викликали жодної реакції ні в кого в залі.


Однак через годину після закінчення засідання постпред Ірану, котрого не було на ньому, не будучи членом Ради безпеки, написав офіційний лист на ім'я японського постпреда Юкі Такасо, головуючого в РБ у лютому. Мохаммад Хазан категорично відкинув звинувачення як у підтримці тероризму, так і в прагненні отримати атомну зброю.


Як йдеться в листі постпреда Ірану, "шкода, що знову ми чуємо ті ж слова, безпідставні звинувачення, які несправедливо і даремно повторювала попередня адміністрація. Замість того, щоб висувати обвинувачення проти інших, Сполученим Штатам слід було б зробити конкретні кроки для виправлення колишньої помилкової політики та практики стосовно інших держав, включаючи Ісламську Республіку Іран".


Як повідомлялося, після перемоги Обами на президентських виборах, Вашингтон заявив про готовність вступити в прямий діалог з Іраном для вирішення міжнародних і регіональних проблем. Зокрема, новий президент США заявляв, що Америка простягне руку дружби Ірану, якщо Тегеран "розіжме свій кулак".


У свою чергу, президент Ірану заявив, що Іран вестиме переговори зі Сполученими Штатами, якщо основою діалогу стане взаємна повага.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект