НОВИНИ

10.02.2009 | Ющенко вважає, що газ і кредит від Росії ідуть у зв’язці
Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко припускає, що політична домовленість про надання Росією кредиту Україні могла бути невід’ємною складовою останніх газових домовленостей.


Про це він заявив під час прес-конференції в Івано-Франківську в понеділок, повідомляє прес-служба президента.


Ющенко назвав неприпустимим ведення переговорів про зовнішнє запозичення на значну суму в 5 млрд. доларів у втаємниченому режимі.


Самі ж переговори, за словами президента, підтверджують, що уряд не може фінансово забезпечити власну бюджетну політику.


"Таке залпове запозичення спонукає таке саме залпове обслуговування", - сказав він.


Коментуючи останні домовленості щодо газу, Ющенко висловив думку, що, очевидно, їх невід'ємною частиною "могла бути домовленість політична, яка передбачає кредитування, тому що жодною іншою формою обслугувати таку ціну (на газ) Україна не може".


"Тому ті консультації, як вони обережно сьогодні називаються, на отримання 5 млрд. дол. кредиту з російською стороною, є продовженням ущербної безликої політики українського уряду. Це кредит, який приводить до руйнації як економічного процесу, так і процесів утворення бюджету", - сказав президент.


Окремо він висловився з приводу інформації про політичні кроки, здійснення яких може стати умовою отримання кредиту від Росії.


"Я не випишу директив на проведення міжнародних переговорів, які будуть містити такі компоненти української плати", - сказав президент.


За його словами, коли уряд схиляється до тотальних запозичень за кордоном та ще й включаючи у це політичний зміст, це свідчить про непродуману і небезпечну політику, яка несе загрозу національним інтересам України.


Президент заявив, що остаточні коментарі можна буде давати, коли буде офіційно поставлено питання на проведення міжнародних переговорів по цій темі.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект