НОВИНИ

05.02.2009 | На зустрічі у Німеччині очікують нових підходів США до проблеми Ірану
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Представники шести головних уповноважених – Росії, Сполучених Штатів, Китаю, Німеччини, Великої Британії та Франції зустрічаються сьогодні у форматі 5+1 в німецькому містечку Вісбадені біля Франкфурта щоб обговорити ядерну програму Ірану. Формат такий, бо всіх цікавить позиція нової адміністрації США з цього гострого питання. Зустріч також відбувається через день після оголошення Тегераном запуску свого першого супутника Землі, що викликає додаткове занепокоєння США та інших країн.


 
Іран - Запуск кочмічного ракетоносія Сафір (посол), з двома супутниками на борту. Запуск відбувся з невідомого місця на території Ірану, 3 лютого 2009 р.


Ця зустріч представників світових держав з приводу ядерних приготувань Ірану перша, після обрання Барака Обами на посаду президента США. Очікується, що на зустрічі біля Франкфурта буде обговорено новий підхід до проблеми Ірану.


Президент Обама обіцяв, що переконуватиме Іран у необхідності прямих переговорів, що не зробили його попередники по Білому дому. Вже після запуску Тегераном свого першого супутника новий державний секретар США Хілларі Клінтон заявила, що Сполучені Штати застосують до Ірану «жорстку і цілеспрямовану» дипломатію з метою змусити Тегеран виконати вимоги міжнародної спільноти і припинити роботи зі збагачення урану.


На Заході занепокоєні тим, що старт космічної програми Ірану може бути використаний для розвитку випробовувань балістичних ракет далекої дії. Хоча сам Іран заявляє про ніби то виключно мирний характер його космічної програми та використання її в наукових та телекомунікаційний напрямках. Те ж саме Тегеран каже й про свою ядерну програму.


Німеччина вітає бажання Обами вести пряму мову з Іраном


Експерти вважають, що нова адміністрація США діятиме щодо Ірану більш цілеспрямовано і ефективно. Тобто, Обама не лише покаже тут більшу рішучість але й запропонує Тегерану більше конкретних пропозицій, щоб врешті зупинити програму збагачення урану. Зокрема, під час переговорів із британським міністром закордонних справ Девідом Мілібендом у Вашингтоні Гілларі Клінтон заявила: «Іран має можливість стати корисним учасником міжнародної спільноти. Як сказав президент Обама, ми протягуємо руку Ірану, але для цього необхідно розжати кулаки. Ми повинні розробити спільну політику, яка відображала б наші спільні цілі щодо Ірану».


Німецький міністр закордонних справ Фран-Вальтер Штайнмайєр привітав готовність США і нового президента Обами вести пряму мову з Іраном і закликав Тегеран скористатися цим шансом.


У Вісбадені під Франкфуртом Сполучені Штати сьогодні представлятиме заступник держсекретаря США Вільям Бернс.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект