НОВИНИ

12.02.2009 | ЄС потребує координації в протидії економічній кризі
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Комітет з економічних та монетарних справ Європарламенту виступає за координацію у застосуванні планів стимулювання економіки.


Про це йдеться у схваленому 11 лютого на засіданні Комітету проекті доповіді Елізи ФЕРРЕЙРИ (група соціалістичних партій, Португалія) щодо плану Єврокомісії зі стимулювання економіки.


У документі депутати зазначили, що одним з пріоритетних завдань плану дій на європейському рівні має бути забезпечення мінімальних стандартів життя для всіх громадян ЄС. У зв’язку з цим, депутати закликають до схвалення адекватних та термінових заходів для підтримки ринку праці та соціального забезпечення громадян. При цьому, депутати виступають за узгодження Європейського пакту зайнятості для збереження робочих місць.


Комітет привітав ініціативу Єврокомісії щодо розширення витрат з Європейського соціального фонду та полегшення доступу до коштів Європейського фонду вирівнювання наслідків глобалізації. Депутати також висловилися за забезпечення доступу до кредитів для фізичних осіб та малого і середнього бізнесу.


Разом з тим, Комітет висловився за посилення ролі Європейського центрального банку в області моніторингу фінансової стабільності в єврозоні та нагляду за європейським банківським сектором.


Плани стимулювання банків повинні містити спеціальні умови стосовно монетарного стимулювання, надання кредитів, реструктуризації сектору та соціальної політики.


Крім того, депутати закликали до створення обов’язкових правил для національних урядів щодо консультацій між собою та з Європейською комісією перед схваленням рішень в області економічної політики.


Депутати також висловили стурбованість тим, що Європейський план стимулювання економіки передбачає витрату лише 30 млрд. євро з європейського бюджету проти 170 млрд. євро з бюджетів країн-членів, і виступають за нові ініціативи на європейському рівні з метою уникнення конфліктів ініціатив, схвалених на національному рівні.


У документі також висловлюється переконання в тому, що ЄС має проводити міжнародні переговори, зокрема, в рамках G20, Міжнародного валютного фонду та Форуму фінансової стабільності щодо запровадження нових правил для міжнародних фінансових ринків з метою посилення міжнародної систему нагляду.


Голосування за проект доповіді у сесійній залі Європарламенту заплановане на березень.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект