НОВИНИ

24.02.2009 | Росія і Туреччина можуть бути залученими до ”Східного партнерства”
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС", «Німецька хвиля»

Росія і Туреччина можуть бути залучені до деяких проектів у рамках ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство».


Про це домовилися на напередодні у Брюсселі міністри закордонних справ країн-членів ЄС.


За словами керівника французького зовнішньополітичного відомства Бернара Кушнера, ще не з`ясовано, чи братимуть Росія і Туреччина участь у інавгураційному саміті «Східного партнерства», що відбудеться у травні.


«Ми не хочемо, щоб повторилося так, як було з розширенням НАТО, коли в Росії складається враження, що її оточили з усіх боків», - цитує слова Б.Кушнера агентство AFP.


Генеральний секретар Ради ЄС – Верховний представник із загальної зовнішньої політики і політики безпеки ЄС Хав’єр СОЛАНА підтвердив можливість запрошення Росію та Туреччину до окремих дискусій, що відбуватимуться рамках ініціативи.


Як повідомляв УНІАН, 7 травня в Празі заплановано провести інавгураційний самміт учасників ініціативи «Східне партнерство». Однак остаточне рішення щодо розвитку ініціативи схвалять лідери країн-членів ЄС на своєму самміті 1 березня.


«Східне партнерство» - польсько-шведська ініціатива, представлена в травні 2008 року і схвалена на засіданні Європейської Ради (самміт глав держав і урядів країн - членів ЄС) у червні.


«Східне партнерство» має охопити 6 країн - сусідів Євросоюзу: Азербайджан, Вірменію, Грузію, Молдову, Україну та Білорусь.


У рамках програми ”Східне партнерство” шести колишнім радянським республікам до 2013 року буде виділено 350 млн. євро додаткової фінансової допомоги.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5337. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект