НОВИНИ

03.02.2009 | Президент США Барак Обама передбачає кілька дуже тяжких місяців для американської економіки
Джерело - УКРІНФОРМ, NBC

Президент США Барак Обама передбачає кілька дуже тяжких місяців для американської економіки. Тільки після цього варто сподіватися на деяке покращення ситуації. Такий невтішний прогноз глава Білого дому зробив під час інтерв'ю телеканалові NBC.


"Я переконаний, що ми зможемо повернути нашу економіку на попередній курс розвитку. Проте, знадобиться кілька місяців, доки нам вдасться зупинити спад, і ще трохи більше часу, аби повернути економіку в русло", зазначив Барак Обама.


Президент знову наголосив на необхідності вжити невідкладних заходів для стимулювання вітчизняної економіки. Він підкреслив, що для цього слід якомога швидше прийняти відповідне законодавство, яке дасть змогу почати реалізовувати урядовий план та повернути роботу американцям.


Глава Білого дому запевнив, що після прийняття Конгресом відповідного законодавства, урядом буде представлено цілий ряд рекомендацій фінансовим установам країни щодо поведінки за кризових умов. Він повідомив про те, що вже доручив роботу над списком таких порад міністрові фінансів США Тімоті Гайтнеру. "Якщо банк чи фінансовий інститут одержує підтримку від держави, він має дотримуватися певних умов", пояснив президент.


Одним із пріоритетних напрямків в ситуації глибокої кризи він назвав стабілізацію кредитних ринків. "Ми повинні бути впевнені, що компанії та громадяни мають доступ до кредитів. Вони зможуть отримувати інвестиції й знову брати на роботу людей", зазначив глава Білого дому.


Барак Обама оголосив також про намір створити незалежну експертну комісію, яка повинна буде контролювати усі статті витрат в рамках плану зі стимулювання вітчизняної економіки. Він висловив сподівання на те, що закон про видатки на підтримку економіки буде прийнято найближчим часом.


У Конгресі продовжується робота над законопроектом щодо оздоровлення економіки. Палата представників схвалила рішення про виділення з державного бюджету 819 млрд доларів США для реалізації пакету стимулів, запропонованих діючою адміністрацією. Показовим став той факт, що жоден республіканець документ не підтримав.


Обговорення в сенатських комітетах все ще триває. Очікується, що верхня конгресова палата розгляне законопроект уже цього тижня, однак демократам та республіканцям поки не вдається дійти спільної думки щодо суми доцільних витрат та статей реалізації плану.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6660. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект