НОВИНИ

16.02.2009 | Візит в Україну делегації експертів Міжнародного секретаріату НАТО на чолі з Заступником помічника Генерального секретаря НАТО Робертом Сіммонсом
За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

11-13 лютого ц.р. відбувся візит в Україну делегації експертів Міжнародного секретаріату НАТО на чолі з Заступником помічника Генерального секретаря НАТО з питань безпекового співробітництва та партнерства Робертом Сіммонсом.


Візит здійснювався у контексті реалізації рішень квітневого Бухарестського саміту НАТО про те, що Україна стане членом НАТО, та грудневого засідання Північноатлантичної Ради НАТО та КУН на рівні глав зовнішньополітичних відомств щодо практичних кроків у цьому контексті.


Головною метою зустрічі було надання практичної допомоги у підготовці Україною першої Річної національної програми (РНП), яка має сприяти здійсненню реформ, необхідних як для розвитку нашої держави, так і для виконання критеріїв членства в Альянсі. Роботу над програмою планується завершити у квітні цього року.


Також під час візиту було обговорено модальності майбутніх змін до Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, про що було домовлено в ході засідань міністрів закордонних справ країн НАТО та України в грудні минулого року. Ці доповнення, не змінюючи базових засад Хартії, в рамках якої Україна та Альянс успішно взаємодіють вже протягом 11 років, мають відобразити сучасний рівень відносин України з Альянсом та ключову роль Комісії Україна-НАТО в імплементації РНП.


Окремо були проведені переговори щодо проектів угод між Україною та Альянсом про транзитне переміщення територією України сил та персоналу НАТО та щодо транзитного перевезення територією України вантажів для забезпечення операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.


Українську делегацію в ході консультацій з НАТО очолював Перший заступник Міністра закордонних справ України В.Д.Хандогій. Під час перебування у Києві представники Альянсу провели зустрічі в Апараті РНБОУ, Кабінеті Міністрів України, Міністерстві оборони України та інших центральних органах виконавчої влади, під час яких обговорювалась співпраця України з НАТО на конкретних напрямках, визначались пріоритетні питання, вирішення яких сприятиме просуванню України на шляху євроатлантичної інтеграції.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект