НОВИНИ

12.02.2009 | ЄС незадоволений планами Росії побудувати військові бази в Абхазії і Південній Осетії
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Плани Росії побудувати військові бази в Абхазії і Південній Осетії не сприяють зміцненню безпеки на Кавказі. Про це вчора в прямому ефірі радіостанції "Эхо Москвы" сказав Верховний представник ЄС з питань загальної зовнішньої і безпекової політики Хав'єр Солана.


"Ми не вважаємо, що це є хорошим рішенням. Ми повинні працювати ефективно заради стабільності даного регіону. Це рішення не є рішенням, яке йде у потрібному напрямі. Тому з представниками РФ щодо цього у нас є великі розбіжності", - сказав Х.Солана.


При цьому він наголосив, що не можна порівняти ситуацію у Косові з Абхазією і Південною Осетією. За словами Х.Солани, Косово тривалий час знаходилося під протекторатом ООН, чого не було в Абхазії і Південній Осетії.


Верховний представник ЄС з питань загальної зовнішньої і безпекової політики підкреслив, що Євросоюз не визнає незалежність Південної Осетії і Абхазії, однак представники ЄС контактують з представниками влади обох державних утворень з метою підтримання стабільності у цьому регіоні. "Для нас Південна Осетія і Абхазія залишаються частиною Грузії", - підкреслив він.


Х.Солана також відзначив, що ЄС не планує змінювати мандат своїх спостерігачів у Грузії найближчим часом. За його словами, у цей час у Женеві йде робота над тим, щоб примирити обидві сторони.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 547. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект