НОВИНИ

11.02.2009 | Зміна поколінь у міністерстві економіки Німеччини
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Подавши наприкінці минулого тижня прохання про відставку, Міхаель Глос неприємно здивував і канцлера ФРН Ангелу Меркель, і своїх однопартійців з Християнсько-соціального союзу.


Німеччини 


У листі до голови ХСС Горста Зеєгофера Глос пояснив свою відставку похилим віком та тим, що з огляду на вибори до Бундестагу цієї осені необхідно реформувати і оновити Християнсько-соціальний союз, аби покращити його шанси на перемогу. Натомість політичні оглядачі називають однією з причин відставки внутрішні конфлікти в партії.


Політолог Петер Льоше не здивований вчинком Міхаеля Глоса: «Очевидно Глос зовсім не відчуває в собі сил, щоб впоратися зі своїми завданнями. Під час формування уряду 2005 року він став заміною (тодішнього голови ХСС і прем’єр-міністра Баварії Едмунда) Штойбера, якому взагалі не вистачило духу очолити таке велике міністерство економіки і технологій.»


Наймолодший міністр економіки Німеччини


Після нетривалих спекуляцій щодо особи нового міністра економіки Німеччини, порадившись з канцлером, голова ХСС Зеєгофер у понеділок оголосив нового кандидата на посаду. Це 37-річний Карл-Теодор цу Гуттенберг. Він стане наймолодшим міністром економіки в історії Німеччини і своєрідним символом зміни поколінь на політичній сцені ФРН. Окрім віку нового міністра, Горст Зеєгофер підкреслює ще ряд переваг, якими, на його думку, володіє цу Гуттенберг : «Так, я повинен віддати належне, вмінню Карла-Теодора представити себе позаздрить кожен, а ще він чудово володіє іноземними мовами. Я заздрю, приміром, його вільному володінню англійською.»


 


Шляхетний політик


Упродовж останніх місяців Карл-Теодор цу Гуттенберґ виконував обов’язки генерального секретаря Християнсько-соціального союзу, а свою політичну кар’єру він розпочав лише сім років тому, ставши депутатом Бундестагу. За короткий час він встиг отримати репутацію чудового промовця, міжнародного політика та прихильника трансатлантичної співпраці. Його колеги напівжартома називають його «наш світовий політик», а журналісти часто підсміюються над його повним ім’ям – Карл-Теодор Марія Ніколаус Йоганн Йакоб Філіпп Вільгельм Франц Йозеф Сильвестр Фрайгерр фон унд цу Гуттенберґ, яке свідчить про шляхетне походження нового міністра.


Соціально-ринкова економіка як орієнтир


Одним з найбільших досягнень Карла-Теодора цу Гуттенберґа називають створення ним у 2004 році документа про привілейоване партнерство Туреччини і Європейського союзу. Проте нині йдеться не про зовнішню політику, а порятунок німецької економіки в умовах кризи. Сам цу Гуттенберґ, який керує сімейним підприємством, переконаний: «Ми перебуваємо на тій стадії, коли жодні правила з підручника не діють, коли потрібен творчий підхід. Проте саме зараз, на моє переконання, щоб знову ввійти в колію, треба орієнтуватися на соціально-ринкову економіку. Крім того, я й сам мав нагоду нести економічну відповідальність і знаю, що такі цінності як відкриті ринки, певна допустима конкуренція, а також така основна цінність, як власність, можуть нині служити масштабами дій».  


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект