НОВИНИ

26.02.2009 | Тепер у Європи просять грошей депутати
За матеріалами - Української правди

Парламентський комітет з питань співробітництва Україна-ЄС просить Єврокомісію і Раду ЄС надати Україні стабілізаційний пакет.


Про це говориться у фінальному документі комітету, оприлюдненому в середу.


"Комітет висловлює глибоку стурбованість поглибленням економічної рецесії в Україні...закликає ЄС, використовуючи ресурси Європейського інвестиційного банку, виділити стабілізаційний пакет", - говориться в документі, підписаному співголовами комітету Борисом Тарасюком і Адріаном Северином.


За словами посла України при Єврокомісії Андрія Веселовського, на остаточне рішення про виділення коштів можна чекати не раніше 1 березня, коли має відбутися позачергове засідання Європейської Ради, де, можливо, і будуть обговорюватися питання. Однак він не зміг назвати суму стабілізаційного пакета.


"Про суми можна буде говорити тоді, коли буде прийняте принципове рішення, воно, мабуть, може бути прийнято 1 березня", - сказав Веселовський і додав, що "суми не такі вже великі".


Він також зазначив, що "допомагаючи Україні... вилізти (із кризи), ЄС допомагав би самому собі".


Веселовський аргументував це тим, що основними кредиторами країн східної Європи й України були європейські країни, і таким чином їхні фінансові інтереси знаходяться під сумнівом.


"Якою мірою ЄС відреагує (на прохання) – це питання", - додав він.


У коментарі "Українській правді" Веселовський також зазначив, що виділення такого пакета пов'язано з рішенням Міжнародного валютного фонду.


"Міжнародний валютний фонд – це показник кредитоспроможності країни. Якщо МВФ веде переговори з країною і дає їй кредит, то це означає, що така країна кредитоспроможна і має план, як вона віддасть позику", - сказав він.


"Якщо МВФ говорить "так", ЄС починає думати. Саме тому євро комісар Беніта Ферерро-Вальднер говорила, що це питання до МВФ", - додав він.


Раніше Ферреро-Вальднер заявляла, що ЄС не розглядає можливості виділення Україні кредиту, оскільки таке рішення має прийняти МВФ.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект