НОВИНИ

24.02.2009 | Міністри ЄС не домовилися щодо фінансування енергопроектів
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Рада міністрів із загальних справ та зовнішніх відносин ЄС не змогла визначитись щодо вкладення 3,75 млрд. євро в енергетичну інфраструктуру.


Це питання обговорювалося 23 лютого на засіданні Ради міністрів.


Міністри країн-членів ЄС, зокрема, не змогли досягти згоди щодо того, яким чином фінансувати енергетичні інфраструктурні проекти. Так, Німеччина та Австрія виступали за розгляд фінансування кожного окремого проекту, а міністр закордонних справ Іспанії Дієго Лопес Гаррідо зазначив, що не повністю згоден із запропонованою Єврокомісією версією витрат грошей. Свої застереження також висловили Португалія, Греція та Болгарія.


Передбачається, що тепер питання щодо того, які саме проекти можуть бути профінансовані з бюджету ЄС, буде обговорено на засіданні Європейської Ради (самміті голів держав та урядів країн-членів ЄС – УНІАН) 19-20 березня.


Таким чином, остання дата щодо розподілу невитрачених бюджетних коштів з бюджету 2008 року минула, а відтак, Рада міністрів дала доручення Комітету постійних представників країн-членів ЄС в Брюсселі вивчити можливість фінансування енергетичних проектів в рамках бюджетних призначень на 2009-2010 роки.


Як повідомляв УНІАН, наприкінці 2008 року Єврокомісія запропонувала витратити 5 млрд. євро невитрачених в 2008 році бюджетних грошей на енергетичну інфраструктуру (3,75 млрд. євро) та розвиток сільського господарства (1,25 млрд. євро).


Єврокомісія, зокрема, пропонувала витратити 1,250 млрд. євро на підтримку проектів з уловлення та зберігання “парникових” газів, 1,750 млрд. євро – на будівництво газової та електричної інфраструктури для поєднання мереж країн-членів ЄС, 0,5 млрд. євро – на підтримку прибережних повітряних електростанцій.


Ці витрати мали стати частиною схваленого Європейською Радою (саммітом голів держав та урядів країн-членів ЄС – УНІАН) у грудні 2008 року плану стимулювання розвитку економіки в 2009 році на 200 млрд. євро, або 1,5% ВВП.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект