НОВИНИ

03.02.2009 | Перемовини з ЄС: Жозе Тейшейра сподівався більшого. Ми також
Джерело - Європейський простір

У п’ятницю, 30 січня, коли в Києві завершувались переговори про зону вільної торгівлі з ЄС, голова представництва Європейської Комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра вже заявив у Львові, що їхні результати «не виправдали наших сподівань».


Перемовини, як ми вже писали, справді просуваються нелегко, але просуваються. І 5-й раунд переговорів про вільну торгівлю також приніс свої результати. «Обидві сторони, – говориться у спільній заяві, – відзначають поступ, досягнутий у цьому раунді в обговоренні проектів текстів» майбутньої угоди. Щоправда, «переговори просуваються по-різному залежно від розділу».


Розчарування ж європейського чиновника, викликало, ймовірно, небажання України на відповідну тарифну пропозицію ЄС одразу ж лібералізувати і свої тарифи. Втім щедрість пропозиції європейців одразу ж викликає сумніви, варто лишень поглянути на нинішні рівні, з яких починається відлік зниження. Зокрема найвищий рівень митних тарифів на сільськогосподарську продукцію в Україні – 20%, натомість в ЄС такий тариф – один з найменших, а деякі сягають і 500%! А знижувати будемо з однаковою швидкістю? Це вже за принципом Вінні-Пуха: «спочатку з’їмо твоє, а потім – кожен своє».


Відверто кажучи, «нашого» вже трохи «під’їли» – адже на переговорах про вступ у СОТ ЄС наостанок обіймав дуже жорстку позиції, виторговуючи найкращий доступ на український ринок для своїх країн-членів. Настав час виявити взаємність і відкритися для України. Адже попри всю привабливість півмільярдного європейського ринку, лібералізація мит на, скажімо, банани, мало цікавить наших виробників.


 


Спроби «зважаючи на болісні питання обох сторін спробувати екстраполювати погляди на майбутнє», як запропонувала на першому засіданні Єва Сіновьєц (голова делегації ЄС) були не надто успішними ще й тому, що мандат європейської делегації виявився завузьким для компромісних рішень. Європейці були не готовими реагувати на нові пропозиції української сторони – наприклад, відкласти узгодження болісних для обох тарифних ліній до спеціальних консультацій, і просуватися вперед по інших.


Сторони домовилися провести до кінця року ще чотири раунди переговорів. Наступний заплановано на 1 квітня в Брюсселі.


Однак «переговори, як такі, - за словами голови української делегації заступника міністра економіки Валерія Пятницького – це 1% від того, що треба зробити». Тому не варто приділяти забагато уваги саме переговорам, адже наша далека стратегічна мета – членство в ЄС, «ми не торгуємось, а інтегруємось». Від того, наскільки успішно й швидко і залежатиме успішне укладення угоди про асоціацію, частиною якої має стати угода про вільну торгівлю.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2740. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект