НОВИНИ

17.02.2009 | Угоді про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС передуватимуть ще 3 етапи переговорів - віце-президент ЄК Гюнтер Ферхойген
Джерело - УКРІНФОРМ

Європейська Комісія намагається продемонструвати, що, попри всі труднощі, відносини з Україною не змінилися, і сприятиме її інтеграції в Європу, сказав вчора віце-президент ЄК Гюнтер Ферхойген під час зустрічі з членами Європейської Бізнес Асоціації у Києві. Проте, зазначив він, останнім часом процес європейської інтеграції трохи втратив темп.


Ми запропонували Україні йти шляхом повної економічної інтеграції, нагадав віце-президент ЄК. Угода про зону вільної торгівлі дозволить скористатися всіма можливостями, але діяти треба, зазначив він, за правилами внутрішнього ринку європейської спільноти. На цьому шляху будуть ще 3 етапи переговорів. Раніше очікувалося, що до кінця поточного року угоду буде підписано.


Відповідаючи на запитання щодо візового режиму з ЄС, який ускладнює бізнесові відносини для українців і створює перешкоди в конкуренції, обмежуючи пересування, Г. Ферхойген зазначив, що, крім політичних, є технічні й економічні аспекти в цьому питанні. Внесені певні зміни щодо України, кількість відмов у наданні віз зменшилася. Тривають переговори про лібералізацію візового режиму. Для цього необхідна співпраця в пунктах перетину кордону, впровадження засобів обробки документів. Якщо на думку експертів система стане безпечною, все можна зробити швидко. Тож усе залежить від того, наскільки швидко Україна виконає вимоги, зазначив Г. Ферхойген.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект