НОВИНИ

11.02.2009 | Саркозі звинувачують у протекціонізмі
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Головною причиною дискусії, яка нині розгорілася у Європейському Союзі, став запропонований у понеділок Ніколя Саркозі кредит французькій автомобільній промисловості. Йдеться про 7 з половиною мільярдів євро на п’ять років. Найбільші автомобільні концерни Франції «Рено» та «Пежо-Сітроен» отримають по три мільярди євро на розробку та виробництво ощадливих автомобілів.


 


Виробництво лише у Франції!


 


Натомість автовиробники зобов’язуються утриматися від скорочень робочих місць та закриття своїх заводів у Франції. Крім того, як повідомляють окремі джерела, Саркозі вимагає від «Рено» та «Пежо-Сітроен» обіцянки не переносити своє виробництво за кордон. А французьке видання „Le Monde“ повідомляє, що лише протести Чехії, яка нині головує в ЄС, примусили Саркозі утриматися від вимоги закрити заводи «Рено» та «Пежо-Сітроен» у Східній Європі, зокрема і у самій Чехії, та перенести виробництво назад, у Францію.


 


Ніколя Саркозі переконаний у дієвості таких заходів: «Автовиробники Франції і у майбутньому будуть сильними  і зберігатимуть свої виробничі потужності на французькій землі.»


Підозри Єврокомісії


Реакція Єврокомісії на дії президента Франції не забарилася. Єврокомісар з питань конкуренції Нелі Кроес та голова Ради Європи Мірек Тополанек звинуватили Саркозі у спотворенні конкуренції в Євросоюзі. А голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу застеріг європейську спільноту від повернення до протекціонізму: «Ми знаємо, що іноді в часи кризи з’являються, скажімо так, тенденції впоратися з проблемами самотужки. Це помилка.»


 


Євросоюз має намір уважно проаналізувати програму порятунку французької автомобільної промисловості з метою виявлення протекціоністських чи антиконкурентних заходів. Брюссель вже відправив відповідний запит усіх деталей програми Саркозі. За словами речника єврокомісара з питань конкуренції Нелі Кроес, якщо допомога дійсно буде надаватися лише за умови не переносити виробництво французьких авто за кордон, ЄС оголосить план Саркозі незаконним. | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект