НОВИНИ

03.02.2009 | Початок розколу між Путіним і Медведєвим? (європейська преса)
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Практично всі європейська газети вийшли у понеділок із матеріалами про акції протесту в Росії в минулі вихідні. Оглядачі пишуть про «погіршення ситуації в економіці та в галузі прав людини в Росії» і також не виключають, що над масштабними планами Володимира Путіна нависла реальна загроза. А деякі видання звернули увагу на нещодавню зустріч між Президентами України і Білорусі в Чернігові і висловили міркування щодо укладення між Ющенком та Лукашенком «дружнього союзу».


 Впливова лондонська «Файненшел Таймс» не виключає, що нинішні акції протесту в Росії будуть наростати під впливом фінансової кризи і це може завдати клопоту Кремлю стосовно його контролю за політичною ситуацією в державі. Газета також звертає увагу на «різно-шерстність» учасників цих акцій протесту – одні протестували проти вбивств із політичних мотивів, а інші – проти імміграції з Китаю.


Інша лондонська газета – «Індепендент» – звернула увагу на жорсткі дій московської міліції, яка затримала навіть учасників акції, котрі просто заклеїли роти білими смужками паперу і роздавали людям на вулиці чисті листки паперу. Як інформує «Індепендент», учасники цієї акції отримали по п’ять діб арешту. Це видання також наводить слова експерта про те, що назріває розкол між Путіним та Медведєвим, бо, мовляв, «Медведєв, між іншим, намагається дати зрозуміти: економіка – сфера відповідальності Путіна». «Індепендент» також наводить слова російського експерта про те, що «через півроку ситуація в Росії набере катастрофічного характеру».


Австрійська «Ді Прессе» вказує майже на «єйфорію» спостерігачів, які відстежували зблизька зустріч у Чернігові Віктора Ющенка і Олександра Лукашенка. Настільки вона вразила їх «дружністю атмосфери». Австрійське видання зазначає, що два президенти-сусіди вели мову, насамперед, про спільні дії в енергетиці, де найбільше відчувається кризовий характер розвитку подій, як для Білорусі, так і для України. «Ді Прессе» навіть дивується, що Лукашенко запропонував Ющенку участь Мінська у проекті найтопроводу «Одеса-Броди», «без участі Росії». Тут також йдеться про задоволення таким характером зустрічі і з боку Брюсселя, який обіцяє обом країнам спрощений візовий режим.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект