НОВИНИ

27.02.2009 | Європейська преса: Ризик дефолту в Україні оцінюється як надзвичайно високий
Джерело - Українська правда, Радіо "Свобода".

Європейські газети попереджають про наближення України до економічної прірви, а дехто з оглядачів відносить Україну до числа тих країн, де є висока загроза, що "народний гнів буде направлений на реформістські уряди, транснаціональні компанії і банки".


Так, видання "Уолл Стріт Джорнал" пише, що "в дійсності ринок оцінює ризик дефолту в Україні як надзвичайно високий".


Газета також наводить дані світових експертів про те, що частка проблемних кредитів для України може сягати до 40%, і це найвищий відсоток серед найбільших боржників.


Це видання також пише про наростання ймовірності, що Київ не отримає другий транш кредиту від МВФ, бо уряд не хоче погодитися з вимогами Фонду щодо неприпустимості грошової емісії для покриття дефіциту бюджету і не бажає з популістських міркувань іти на значне підвищення дуже дешевих комунальних тарифів у державі.


Водночас, голова Світового банку Роберт Зеллик заявив в інтерв’ю німецькій "Зюддойче Цайтунґ", що для порятунку лише фінансових систем Росії, України і Туреччини необхідні зовнішні кредити у розмірі близько 80 мільярдів доларів, а для країн Центральної і Східної Європи "у вужчому розумінні" – плюс ще 40–45 мільярдів доларів.


Зеллик також наголосив у розмові з німецьким виданням, що навіть МВФ, Європейський банк реконструкції і розвитку і Європейський інвестиційний банк не мають таких грошей, і без допомоги західноєвропейських держав тут не обійтися.


Інакше, на думку Зеллика, "буде велика трагедія, якщо Європа знову розділиться на дві частини", що може статися з перекриттям "фінансових кранів" для порятунку слабших країн сильнішими. Зеллик також поінформував, що деякі з "великих банків західних країн вже вивели свої гроші зі Східної Європи".


У свою чергу, британська "Файненшел Таймз", даючи прогноз можливих наслідків фінансової кризи для країн Центральної і Східної Європи, наголошує, що йдеться не лише про економічний розвиток цих країн, але й про політичну стабільність.


На її думку, є небезпека, що народи деяких із цих держав спрямують свій гнів на "реформістські уряди, транснаціональні компанії і банки". До числа країн із таким ризиком ФТ відносить Україну, Латвію і Болгарію. Газета також не виключає у зв’язку з цим проявів "правого екстремізму" у країнах політичного ризику на Сході Європи.


А у британській газеті "Гардіан" вказується на те, що ЄС фактично нічого не робить для того, щоб гасити фінансову пожежу на Сході Європи. Видання наводить слова експерта Центру європейських реформ Катінки Бариш, яка вважає, що самі західні країни вивели свого часу Східну Європу на шлях лібералізації, відкритості інвестиціям, новим банкам, а тепер "залишили ці країни незахищеними".


У коментарі висловлено думку про те, що ця криза "поставила під питання саме майбутнє об’єднаної Європи".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект