НОВИНИ

25.02.2009 | Західні країни та РФ мають фундаментально різні підходи до визначення поняття енергетичної безпеки - американський експерт
Джерело - УКРІНФОРМ

Західні країни та Російська Федерація мають фундаментально різні підходи до визначення поняття енергетичної безпеки. На цьому наголосила віце-президент Інституту енергетики 21-го століття при Торговельній палаті США Керен Херберт. Вона виступила під час "круглого столу" на тему: "Російсько-українська газова війна: уроки для Європи та США". Обговорення провів вашингтонський науковий центр "The Heritage Foundation".


За словами експерта, Європейський Союз та Сполучені Штати Америки під енергетичною безпекою розуміють "наявність стабільного доступу до надійних джерел енергопостачання". Натомість Росія визначає це поняття як контроль за джерелами енергоносіїв та маршрутами їхнього транспортування.


У контексті російсько-української газової суперечки Карен Херберт зазначила, що РФ має "хибне відчуття", ніби США опікується енергетичними проблемами ЄС більшою мірою, аніж самі європейці. На її думку, це абсолютно помилкове враження. "Європейські країни під час російсько-українського конфлікту переконливо засвідчили свою позицію", - підкреслила вона.


Разом з тим, Карен Херберт наголосила, що США та ЄС мають винести "корисні уроки" з російсько-українського конфлікту. Вона зазначила, що обидві сторони повинні приділяти більше уваги розвиткові ядерної та альтернативної енергетики, відновлювальних енергоносіїв, а також - диверсифікації джерел та маршрутів транспортування. У цьому контексті Карен Херберт порадила якомога більше уваги приділяти проектові НАБУККО.


Занепокоєння російською політикою щодо України висловив і професор Гарвардського університету Маршал Голдмен. Він провів чітку паралель між тенденціями зростання світових цін на нафту та посиленням російського впливу на міжнародні справи. На його глибоке переконання, лідери РФ все впевненіше почуваються у світовій політиці та намагаються використовувати в якості "зброї" сферу енергетики.


Старший науковий співробітник американського Центру стратегічних та міжнародних досліджень припустив, що російська влада не відмовиться від своїх експансіоністських цілей, а газове протистояння між Москвою й Києвом матиме продовження. У цьому контексті політолог наголосив, що Європа не повинна залишати конфлікт напризволяще і має відіграти вагому роль у його остаточному розв'язанні.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1014. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект