"Файненшл Таймс" сьогодні присвятила блок статей економічній ситуації у Східній та Центральній Європі.
Основна ідея газети - в тому, що колапс економік та фінансових систем цих країн, включно з Україною, призведе до катастрофи в Західній Європі. ФТ демонструє розбіжності в ЄС щодо фінансування енергетичної програми та грошової допомоги східним сусідам Євросоюзу, незрозумілість ситуації у Міжнародному валютному фонді, який потребує мільярдів нових коштів і водночас має надавати позики Угорщині, Україні, Латвії та іншим.
ФТ нагадує, що Україна взамін на позику стендбай у понад 16 млрд доларів погодилася запровадити гнучкий механізм обміну валют, рекапіталізувати банки, ліквідувати дефіцит бюджету в цьому році і ужорсточити монетарну політику. Як відомо, Україна поки що не спромоглася і не дуже намагалася виконати умови, на які погодилася в листопаді, про що експерти неодноразово казали в ефірі Бі-Бi-Сі.
Але України найбільше стосується стаття Квентіна Піла під назвою "криза в Києві випробовує терпець Берліна і Москви".
Позики МВФ у регіоні Україна - позика стендбай 16,5 млрд доларів Угорщина - 15,7 млрд доларів, із пакету понад 25 млрд, погодженого з ЄС та Світовим Банком Латвія - стабілізаційний пакет 9,7 млрд доларів Білорусь - термінова позика в 2,5 млрд доларів Грузія - позика стендбай у 750 млн доларів Сербія - позика стендбай у 520 млн доларів Румунія - можлива позика на фінансування боргів приватного сектору За даними МВФ
Квентін Піл пише: "Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр зазвичай за словом у кишеню не лізе. В інтерв'ю минулого тижня він вільно говорив на теми боротьби зі світовою фінансовою кризою і стосунків з Росією. Проте на одне питання він не мав відповіді: що робити з кризою в Україні. "Не на все у нас є відповідь", - сказав він з усмішкою".
Газета нагадує про те, що Україна є транзитером газу, а Кремль не великий прихильник теперішньої влади в Києві. Критикує її й Франк-Вальтер Штайнмайєр - за протистояння між президентом Ющенком та прем'єром Тимошенко в той час, як ВВП країни зазнав, як пише газета, колапсу, впавши на 20 відсотків у січні порівняно з минулим роком.
Газета, проте, цитує й іншу точку зору - колишнього радника українського уряду Андерса Ослунда, який каже, що в Україні просто відбувається дуже демократична дискусія. Він каже, що Україні потрібно додаткових 5 мільярдів доларів, і що це порівняно невелика сума, відсутність якої завдасть значно більших збитків.
|