НОВИНИ

24.02.2009 | FT: не дати Україні грошей дорожче обійдеться
Джерело - Українська служба ВВС

"Файненшл Таймс" сьогодні присвятила блок статей економічній ситуації у Східній та Центральній Європі.

Файненшл таймсОсновна ідея газети - в тому, що колапс економік та фінансових систем цих країн, включно з Україною, призведе до катастрофи в Західній Європі. ФТ демонструє розбіжності в ЄС щодо фінансування енергетичної програми та грошової допомоги східним сусідам Євросоюзу, незрозумілість ситуації у Міжнародному валютному фонді, який потребує мільярдів нових коштів і водночас має надавати позики Угорщині, Україні, Латвії та іншим.

ФТ нагадує, що Україна взамін на позику стендбай у понад 16 млрд доларів погодилася запровадити гнучкий механізм обміну валют, рекапіталізувати банки, ліквідувати дефіцит бюджету в цьому році і ужорсточити монетарну політику. Як відомо, Україна поки що не спромоглася і не дуже намагалася виконати умови, на які погодилася в листопаді, про що експерти неодноразово казали в ефірі Бі-Бi-Сі.


Але України найбільше стосується стаття Квентіна Піла під назвою "криза в Києві випробовує терпець Берліна і Москви".Позики МВФ у регіоні
Україна - позика стендбай 16,5 млрд доларів
Угорщина - 15,7 млрд доларів, із пакету понад 25 млрд, погодженого з ЄС та Світовим Банком
Латвія - стабілізаційний пакет 9,7 млрд доларів
Білорусь - термінова позика в 2,5 млрд доларів
Грузія - позика стендбай у 750 млн доларів
Сербія - позика стендбай у 520 млн доларів
Румунія - можлива позика на фінансування боргів приватного сектору
За даними МВФ


Квентін Піл пише: "Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр зазвичай за словом у кишеню не лізе. В інтерв'ю минулого тижня він вільно говорив на теми боротьби зі світовою фінансовою кризою і стосунків з Росією. Проте на одне питання він не мав відповіді: що робити з кризою в Україні. "Не на все у нас є відповідь", - сказав він з усмішкою".


Газета нагадує про те, що Україна є транзитером газу, а Кремль не великий прихильник теперішньої влади в Києві. Критикує її й Франк-Вальтер Штайнмайєр - за протистояння між президентом Ющенком та прем'єром Тимошенко в той час, як ВВП країни зазнав, як пише газета, колапсу, впавши на 20 відсотків у січні порівняно з минулим роком.


Газета, проте, цитує й іншу точку зору - колишнього радника українського уряду Андерса Ослунда, який каже, що в Україні просто відбувається дуже демократична дискусія. Він каже, що Україні потрібно додаткових 5 мільярдів доларів, і що це порівняно невелика сума, відсутність якої завдасть значно більших збитків.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7727. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект