НОВИНИ

25.02.2009 | Запровадження євро не поможе Польщі боротися з кризою
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Президент Польщі Лех КАЧИНСЬКИЙ називає маніпуляцією заяви про можливість подолання економічної кризи в країні через впровадження єдиної європейської валюти.


«Заяви, що причина кризи - відсутність євро, а рецептом на вихід з неї є запровадження європейської валюти – це маніпуляція», - сказав глава польської держави у вівторок у Вроцлаві, повідомляє TVN24.


Л.КАЧИНСЬКИЙ, який виграв президентські вибори у нинішнього глави уряду РП Дональда ТУСКА в 2005 році й котрий залишається його головним конкурентом на наступних виборах в 2010 році, розкритикував уряд за прагнення якнайшвидше ввести євро в Польщі.


«Немає жодних економічних підстав, аби входити до ERM2 (підготовчий етап до введення євро) в 2009 році», - сказав Президент, додавши, що ідея запровадження євро у Польщі є інструментом політичної боротьби, а не рецептом для подолання кризи.


«Такий текст (про вирішення кризи завдяки євро) можна говорити 10 літнім дітям, а не дорослим», - сказав Л.КАЧИНСЬКИЙ.


Л.КАЧИНСЬКИЙ закликав проводити професійну дискусію в цій справі, а не вдаватись до піар-акцій.


Польська газета Dziennik написала 23 лютого, що Д.ТУСК домовився з главою Центрального європейського банку про запровадження євро в Польщі без згоди опозиційної «Право і справедливість» (PiS), співзасновником якого є чинний Президент.


Уряд хоче приєднатись до ERM2 в травні або червні поточного року.


Польща зобов’язалась запровадити євро в країні у договорі вступу країни до Євросоюзу, але в ньому не визначено конкретних термінів, коли держава має це зробити.


Ліберальна «Громадянська платформа», яку очолює Д.ТУСК, хоче ввести євровалюту у Польщі в 2012 році, але проти виступає PiS, який заявляє, що запровадження євро призведе до погіршення економічної ситуації в країні, й пропонує провести національний референдум в цій справі.


Для запровадження євро в країні також необхідно внести зміни до Конституції, що неможливо зробити без голосів PiS.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6929. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект