НОВИНИ

13.02.2009 | Болгарія висунула свого кандидата на посаду генерального секретаря НАТО
За матеріалами - Європейського простору

Офіційним кандидатом на посаду Генерального Секретаря НАТО від Болгарії став колишній глава МЗС республіки Соломон Пасі. Кандидата від Болгарії вважають менш впливовою фігурою, ніж чинний прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен, який також претендує на посаду глави Північноатлантичного Альянсу.


На початку 1990-х років він створив Атлантичний клуб Болгарії, який лобіював входження країни до НАТО. З 2001 року по 2005 Пасі очолював зовнішньополітичне відомство країни, а в 2004-му був головою ОБСЄ.


Між тим, кандидата від Болгарії вважають менш впливовою фігурою, ніж чинний прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен, який також претендує на посаду глави Північноатлантичного Альянсу.


Нагадаємо, наприкінці січня один з найбільш ймовірних кандидатів на цю посаду, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський відмовився від участі у боротьбі за крісло глави Альянсу. При цьому він зазначив, що новим генсеком все ж таки має стати представник Центральної Європи.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект