Президент США Барак Обама має намір запропонувати Росії безпрецедентний план по скороченню озброєнь. На цей крок США готові піти, щоб у обох країн залишилося не більше 1 тисячі ядерних боєголовок, пише газета "The Times".
Ключовим моментом в ініціативі Обами стане перегляд рішення попередньої адміністрації США про розміщення в Європі елементів американської системи ПРО, проти якого активно заперечує Москва.
Обама має намір доручити переговори спеціальному комітету під керівництвом Гері Сеймора, який займався питаннями нерозповсюдження ядерної зброї в адміністрації Білла Клінтона. Переговорами займатиметься Держдепартамент США на чолі з Хілларі Клінтон.
Як відзначає британське видання, угода про скорочення ядерного арсеналу між США і Росією незмінно зачепить і Велику Британію, яка має 160 ядерних боєголовок, а також інші ядерні держави.
Газета нагадує, що Обама зобов'язався зробити скорочення ядерного озброєння одним з головних завдань свого президентства і першим кроком буде відновлення переговорів з Росією про заміну Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНВ-1), підписаного у 1991 році - термін дії договору закінчується у грудні. У рамках цього договору, обидві країни повинні були скоротити свої ядерні запаси приблизно з 10 тис. до 5 тис. одиниць з кожної сторони.
Як очікується, обговорення СНВ-2 може стати однією з тем візиту Обами у Росію. За непідтвердженими даними поїздка має відбутися у квітні.
Довідка. Станом на січень 2009 року у складі стратегічних сил Росії знаходилося 678 стратегічних носіїв, здатних нести 3081 ядерний боєзаряд, повідомляє сайт "Стратегічне ядерне озброєння Росії". У складі Ракетних військ стратегічного призначення знаходиться 426 ракетних комплексів, здатних нести 1586 ядерних боєзарядів. У складі ВМФ знаходиться 14 стратегічних ракетоносців. Балістичні ракети, якими оснащені ракетоносці, здатні нести 611 ядерних боєзарядів. До складу стратегічної авіації входить 79 важких бомбардувальників, які здатні нести до 884 крилатих ракет великої дальності. У цей час на озброєнні далекої авіації знаходиться 15 бомбардувальників Ту-160 (Blackjack) і 64 бомбардувальники Ту-95МС (Bear H). Бомбардувальники озброєні крилатими ракетами Х-55 (AS-15) різних модифікацій.
У складі космічного ешелону системи раннього попередження в цей час працюють п'ять супутників - три на високоеліптичних орбітах і дві геостаціонарні. Супутники не здатні забезпечувати цілодобове спостереження за районами базування балістичних ракет на території США.
|