НОВИНИ

06.02.2009 | Лідери Німеччини та Франції підкреслили відкритість НАТО для нових членів
За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Лідери Німеччини та Франції підкреслили відкритість НАТО для нових членів. "Право націй на самовизначення дає можливість кожній європейській демократії вступити в НАТО", - підкреслили канцлер ФРН Ангела Меркель та президент Франції Ніколя Саркозі у спільній статті, опублікованій сьогодні в газеті "Sueddeutsche Zeitung". 

"Ми сприймаємо бажання інших країн приєднатися до НАТО як прояв довіри до Альянсу", - наголосили європейські лідери. Водночас вони нагадали, що прийняттю до лав НАТО передує виконання чітких критеріїв, а членство в Альянсі передбачає велику відповідальність. За словами Меркель та Саркозі, розширення НАТО лише сприятиме стабільності та безпеці європейського континенту, від чого виграватиме і Росія.


Президент Франції та канцлер Німеччини закликали до "дієвої співпраці" між НАТО і Євросоюзом, відзначивши "недостатнє стратегічне партнерство" між двома організаціями. Європейські лідери висловилися також за зміцнення оборонної та безпекової політики ЄС.


Особливу увагу Меркель та Саркозі приділили питанню роззброєння. Вони привітали "нові акценти у сфері зовнішньої політики і безпеки" в діяльності нової американської адміністрації. Водночас, зазначається далі, переговори із скорочення озброєнь та роззброєння не мають на меті цілковиту відмову від атомної зброї. Канцлер ФРН та президент Франції вважають ядерну зброю "важливим елементом стримування" у міжнародній політиці. У той же час вони закликали Іран відмовитися від своєї ядерної програми, погрожуючи при цьому новими санкціями.


Розширення НАТО, європейська безпека та роззброєння стануть головними темами 45-ої Міжнародної конференції з питань політики безпеки, яка за участю Ангели Меркель та Ніколя Саркозі проходитиме 6-8 лютого у Мюнхені.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4911. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект