НОВИНИ

04.02.2009 | Польща просить у НАТО новий план оборони
Джерело - Німецька хвиля", Українська правда

Польща просить НАТО оновити план оборони країни, які розроблялися Альянсом для кожного його члена і востаннє оновлювалися в 1990-ті роки.


"Ми зацікавлені в модернізації планів з метою пристосування їх до сучасних реалій, тобто можливих загроз та відповідей на них", - заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Кремер агентству "Рейтер".


Оглядачі бачать у цьому натяк на Росію, чиї дії на Кавказі, а також недавня газова суперечка з Україною посилили занепокоєння у Варшаві власною безпекою.


Кремер заперечив прямий зв'язок із Росією і сказав, що існують різні загрози, наприклад, напади терористів.


Натомість польський військовий експерт Роман Кузняр дотримується іншої думки:


"Оборонні плани повинні відображати збільшення загрози з боку Росії… Ставлення Москви до регіону змінилося, і навіть якщо немає прямої військової загрози для безпеки Польщі нині, оборонні плани треба регулярно оновлювати".


Польща – не єдина, хто хоче переглянути плани оборони країн НАТО. Відразу після конфлікту Росії та Грузії в серпні 2008 з такими пропозиціями виступили балтійські країни.


На відміну від Польщі, в НАТО взагалі немає стратегічних планів захисту Естонії, Латвії та Литви.


Повноваження написати нові плани оборони має головнокомандувач сил НАТО, американський генерал Джон Креддок. Але для цього потрібна згода політичних лідерів.


Польща планує обговорити це питання на зустрічі міністрів оборони країн НАТО 19-20 лютого в Кракові. Серед інших питань на зустрічі йтиметься про реформу альянсу, якому весною виповнюється 60 років.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 565. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект