НОВИНИ

23.02.2009 | Генсек НАТО каже про необхідність подальшого розширення
Джерело - УНІАН

Генеральний секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер заявив у Кракові (Польща), де проходила неформальна зустріч міністрів оборони країн членів Альянсу, про необхідність подальшого розширення блоку.


«Цілком зрозуміло, що розширення (Альянсу) буде продовжуватись», - сказав він на Форумі з Євроатлантичної безпеки, який є одним із офіційних заходів, що проходять паралельно із зустріччю міністрів.


Водночас він запевнив, що НАТО не буде ігнорувати позицію РФ, яка, як відомо, гостро протестує проти подальшого розширення Альянсу (особливо проти вступу України та Грузії), висловивши надію на знаходження компромісу в рамках взаємного діалогу.


Я.Схеффер відзначив, що розширення НАТО, яке нині об’єднує 26 держав, сприяло безпеці як на європейському, так і на американському континенті.


Глава НАТО у своєму виступі сконцентрувався на ідеях з нової стратегічної концепції функціонування НАТО, яка, серед іншого, на його переконання, повинна враховувати питання енергетичної безпеки країн.


«Збій в поставках енергоносіїв може знищити соціальну та економічну структуру, що можна порівняти з наслідками війни, проведеної без жодного пострілу», - сказав він, чим нагадав історію із припиненням поставок газу до країн Євросоюзу через газовий конфлікт України та Росії на початку 2009 року.


Як повідомляв УНІАН, на останньому самміті НАТО в квітні 2008 року Україна та Грузія отримали запевнення, що приєднаються до Альянсу, але не отримали плану по членству в НАТО, якого домагались і який вважається необхідним етапом для інтеграції.


Україна та Грузія очікували надання їм плану щодо членства на зустрічі міністрів НАТО в грудні минулого року, але на ній замість плану отримали галузеві плани реформ, реалізація яких має наблизити країни до вступу в Альянс.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1732. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект