НОВИНИ

27.02.2009 | Рятуйте «Opel»!
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Близько 50 тисяч робітників німецького «Опеля», шведського Saab і британського Vauxhall, що належать американському автомобільному концерну «Дженерал моторс», вийшли в четвер на загальноєвропейський страйк. Центральна акція відбуваєте в німецькому Рюссельсгаймі, де розташовано головний завод «Опеля».


У "Опеля" є перспективи?


«Опель» переживе кризу, у нього є хороший продукт і шанси. Такими оптимістичними гаслами намагалися висловити своє переконання в майбутньому заводу працівники німецького автоконцерну. Хоча поки для оптимізму залишається не так вже й багато підстав. Сьогодні інформагентства повідомили про подальші мільярдні збитки материнського підприємства General Motors. Перспективи в «Опеля» можуть бути лише в рамках європейського концерну, переконаний голова виробничої ради підприємства Клаус Франц.


General Motors лише скорочує


Франц звинувачує General Motors у тому, що американці мають намір лише скорочувати робочі місця, а не пропонують концепцій для вирішення проблем: "Небезпека полягає в тому, що Європу можуть просто потягнути за собою в прірву банкрутства. Тому ми переконані, що наш єдиний шанс полягає у відокремленні від концерну General Motors», - сказав Франц, який представляє думку майже 25 тисяч людей, які працюють на заводах «Опеля» в Німеччині.


Схожої позиції дотримуються і працівники британського підприємстваVauxhall, яке теж належить американцям. Вони підтримали загальноєвропейську акцію протесту разом з робітниками шведського Saab та заводами General Motors у Бельгії, Франції, Великобританії, Австрії, Польщі, Росії, Швеції, Іспанії та Угорщині. Минулого тижня GM повідомив про скорочення 47.000 робочих місць, більше половини з них – за межами США. 


Досвід «Фольксвагена»


Перед учасниками демонстрації у Рюссельсгаймі планує виступити міністр закордонних справ ФРН і кандидат у канцлери від соціал-демократів на осінніх виборах до Бундестагу Франк-Вальтер Штайнмаєр.


Міністр транспорту Німеччини Вольфганг Тіфензее висловився за державну підтримку «Опеля». У газетному інтерв’ю він сказав, що федеральні землі, в яких розташовані заводи «Опеля», можуть придбати акції концерну. У Німеччини вже є такий досвід. 20 відсотків акцій найбільшого в Європі автоконцерну «Фольксваген» належать федеральній землі Нижня Саксонія.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект