НОВИНИ

05.02.2009 | Проблеми нового президента США
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах президент Барак Обама, завершуючи формування свого кабінету міністрів, несподівано змушений мати до діла з етичними проблемами деяких кандидатів на важливі посади.


Під час виборчої кампанії Обама заповідав дотримання найвищих етичних норм у своїй майбутній адміністрації. Але нині вже декілька кандидатів змушені були відмовитися від міністерських призначень, коли стало відомо, що вони не платили всіх належних податків.


Останній і либонь найгучніший скандал – вимушена відмова колишнього сенатора Тома Дашела від призначення міністром охорони здоров’я і соціальних служб. Виявилося, що цей мільйонер протягом трьох років не платив частини податку.


Дашел заплатив 140 тисяч доларів лише на початку січня цього року. Провідні газети країни, включно з «Нью-Йорк Таймс», виступили проти його кандидатури. У даному випадку, очевидно, завинили помічники Обами, які не досить пильно перевіряли дані та документацію щодо кандидата.


Але президент, який до кінця обстоював призначення Дашела, узяв відповідальність на себе: «Я мушу визнати свою помилку, бо врешті-решт цей уряд повинен чітко дати зрозуміти, що не може бути двох комплектів правил – один для впливових, а другий – для рядових людей, які мають платити свої податки».


Протекціонізм призведе до спалаху торговельної війни


Проект економічних стимулів, їх нині обговорює Сенат, верхня палата Конгресу, містить вимогу, щоб для великих громадських робіт, фінансованих з бюджету, закуповувати матеріали, такі як сталь, чавун, промислові товари – виключно американського виробництва.


Ця вимога може знайти підтримку з боку багатьох американців, мовляв, це гроші платників податків, тож треба підтримувати вітчизняних виробників. Але союзники й торгові партнери США, зокрема, прем’єр-міністр Канади та президент Бразилії, вже попередили Вашингтон, що такі передумови суперечать комерційним зобов’язанням Америки і можуть спричинити відплатні заходи з боку інших країн, що такий протекціонізм може призвести до торговельної війни.


Тобто, за народним прислів’ям, “damn if you do, damn if you don’t” – і так погано, і так не добре. У відповідь на запитання з цього приводу прес-секретар Білого дому Роберт Гіббс сказав лише, що адміністрація далі розглядає умови законопроекту.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект