НОВИНИ

03.02.2009 | ЄС та Канада проти заклику 'Купуйте американське'
За матеріалами - Української служби ВВС

Європейський Союз та Канада висловили занепокоєння Сполученим Штатам щодо можливого посилення протекционізму в разі, як Сенат США ухвалить пакет заходів вартістю 800 мільярдів доларів для стимулювання американської економіки.



Особливе неприйняття Євросоюзу та Канади викликало одне з положень пакету під назвою "Купуйте американське" - воно має на меті забезпечити, аби лише американські промислові товари, залізо та сталь використовуватилися для проектів, включених у той пакет.


У листі до Білого Дому та Конгресу Євросоюз наголошує, що прийняття запропонованого пакету створить небезпечний прецедент.


Канада висловила подібні застереження.


Отже, як повідомляє з Вашингтона кореспондент ВВС Джеймс Кумарасамі, американські дебати навколо пакету для стимулювання економіки набули міжнародного виміру:


"У листі до провідників Сенату канадський посол до Вашингтона твердить, що в разі як положення під назвою "Купуйте американське" залишиться в остаточному тексті пропонованого закону, це створить негативний прецедент, що матиме глобальні наслідки і позбавить Сполучені Штати морального авторитету у питаннях вільної торгівлі. Посол Євросоюзу Джон Братон зробив наголос на особистісних моментах, зазначивши, що в разі як перший поважний закон президента Обами вважатимуть шкідливим для економічних інтересів інших країн, то це може серйозно підірвати спроможність пана Обами до глобального лідерства. Білий Дім повідомляє, що наразі переглядає положення під назвою "Купуй американське", втім минулого тижня віце-президент Джо Байден вже назвав виправданним включення деяких моментів цього положення в остаточний текст закону."


Раніше президент Обама застеріг Конгрес не зволікати з ухваленням запропонованого пакету через те, що він назвав незначними розбіжностями.


Барак Обама ввисловив сподівання, що представники обох провідних політичних партій США прагнуть швидких дій, спрямованих на відродження економіки:


"Ми зустрічалися раніше під час перехідного періоду з усіма губернаторами по цілій країні і я чув і від республіканців, і від демократів про необхідність дій, швидких дій, і це власне те, що ми й намагаємося робити, просуваючи пакет заходів для стимулювання економіки. Ніхто не усвідомлює необхідності цього краще за губернаторів, мерів і місцевих урядовців, які на власні очі спостерігають на місцях руйнівні наслідки нинішнього скорочення економіки."


Лідер демократичної більшості у Сенаті Гаррі Рід висловив сподівання на те, що пакет заходів щодо стимулювання економіки буде затверджено вже до п"ятниці.


Лідер республіканців Мітч МакКоннел заявив, що його партія не намагається заблокувати цей пакет, а радше прагне реформувати його у такий спосіб, аби наголос ставився на скороченні рівня податків, а не на збільшенні бюджетних витрат.


Сенатор-республіканець Тед Кокран твердить, що пропонований план в його нинішньому вигляді може не спрацювати: "Більша частина витрат матиме незначний стимуюючий ефект."


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект