НОВИНИ

06.02.2009 | У Брюсселі відбулося перше засідання Комісії НАТО-Грузія
За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Перше формальне засідання Комісії НАТО-Грузія відбулося сьогодні у брюссельській штаб-квартирі Альянсу. Грузію на переговорах представляли Міністр закордонних справ Григол Вашадзе, віце-прем'єр Георгій Барамідзе  та Міністр оборони Васіл Сіхарулідзе . Перед засіданням Комісії на рівні постійних представників країн НАТО грузинські урядовці провели окрему зустріч з Генеральним Секретарем НАТО Яаап де Хооп Схеффером.


Як повідомив пресі речник НАТО Джеймс Апатурай, в ході засідання Комісії сторони розглянули Річну Програму співробітництва між НАТО і Грузією в рамках підготовки до засідання двосторонньої Комісії на рівні міністрів оборони. Згаданий захід має відбутися в рамках неформальної зустрічі міністрів оборони країн Альянсу у Кракові у другій половині лютого. Завдяки реалізації цієї Річної Програми Грузія готується до того, щоб стати ближчою до НАТО. Такий формат відносин надає Альянсу, в свою чергу, передавати власний досвід та здійснювати підтримку грузинських партнерів у їх зусиллях по виконанню національних пріоритетів з наближення до стандартів НАТО.


За словами речника, сторони обговорили також ситуацію з безпеки, яка склалася в регіоні, зокрема, навколо Абхазії та Південної Осетії, та оголошені в пресі наміри Росії розмістити в цих конфліктних регіонах свої військово-морську базу та базу сухопутних військ.


"Посли НАТО спостерігають за розвитком цієї ситуації уважно та з занепокоєнням, оскільки такі дії (щодо розміщення баз -авт.), якщо вони здійснюються проти волі Грузії, спрямовані проти територіальної цілісності країни. Генеральний Секретар НАТО підніме це питання під час зустрічі з віце-прем'єром РФ Сергієм Івановим в рамках Мюнхенської конференції з безпеки. Така зустріч буде черговим кроком у поступовому поновленні відносин між НАТО і Росією, в рамках яких ми маємо намір обговорювати всі питання, в тому числі й ті, з яких між НАТО і Росією існують принципові розбіжності," - зауважив Джеймс Апатурай.


Він підтвердив, що позиція союзників по Альянсу щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності Грузії залишається незмінною.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект