НОВИНИ

23.02.2009 | Рада міністрів ЄС визначила пріоритети розвитку енергобезпеки
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Рада міністрів з питань транспорту, енергетики та телекомунікацій ЄС визначила пріоритети політики із забезпечення енергобезпеки.


Про це йдеться у висновках, схвалених Радою на засіданні 19 лютого.


Рада, зокрема, встановила короткострокові та довгострокові пріоритети. До короткострокових пріоритетів відноситься діяльність з об’єднання енергетичних мереж ЄС, диверсифікація джерел постачання енергоресурсів та транзитних маршрутів постачання, зокрема, в газовій сфері. Зазначаючи, що необхідність посилення енергобезпеки була доведена останньою російсько-українською газовою кризою, Рада, зокрема, погодилася працювати на розвиток Південного газового коридору, диверсифікацію та розвиток постачання скрапленого газу до Європи, ефективне поєднання мереж в регіонах Балтійського та Середземного морів, поєднання електричних та газових мереж ЄС за напрямками Північ-Південь та країн Центральної та Східної Європи з країнами Північного моря. Міністри наголосили на необхідності посилення прозорості та сприяння інвестиціям в створення та розвиток підземних сховищ газу, полегшення доступу ЄС до Каспійського газу. Міністри також наголосили на важливості регулярних оцінок пропозиції та попиту на енергоресурси, в тому числі інформації щодо реального обсягу газу, що постачається до ЄС.


Виходячи з уроків, отриманих в результаті січневої російсько-української газової кризи, міністри наголосили на важливості того, щоб Європа говорила “єдиним голосом” в питаннях зовнішньої енергетичної політики, а також висловилися за посилення енергетичних відносин з третіми країнами. У цьому контексті Рада міністрів висловилася за швидкий розвиток Східного партнерства, подальший розвиток енергетичної співпраці з Росією, прийняття України та Молдови до Енергетичної спільноти, посилення відносин з країнами Середземного моря. Міністри також висловилися за розвиток механізму відповіді на кризи, схожі на останню російсько-українську, з метою забезпечення безперебійності постачання енергоресурсів в країни-члени ЄС.


До довгострокових перспектив міністри віднесли розвиток енергетики з низьким викидом СО2 в атмосферу, посилення ефективності енергетичних систем, розвиток проектів з уловлення та зберігання СО2, прискорення розвитку автомобілів на альтернативних джерелах енергетики: водні, електриці.


Рада міністрів також запропонувала Єврокомісії визначити в світлі встановлених пріоритетів законодавчі акти, які мають бути зміненими, або розробленими, визначити фінансові ресурси для реалізації нових законодавчих пропозицій, а також підготувати спільний з Європейським інвестиційним банком проект Ініціативи стабільного фінансування енергетики для мобілізації коштів на фінансових ринках для інвестування в розвиток енергетичних інфраструктурних проектів.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект