НОВИНИ

06.02.2009 | Усі на порятунок європейського автомобілебудування
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Про те, що ситуація в автобудівній промисловості нині досить драматична, свідчать останні показники зі Сполучених Штатів, котрі є головним ринком збуту європейських машин. Скорочення обсягів продажу автомобілів сягає рекордних позначок. Збут деяких марок, порівняно з показниками за відповідний період минулого року, скоротився наполовину. Єврокомісар з питань промислової політики Гюнтер Ферхойген висловлює сумніви щодо можливих позитивних змін найближчим часом: «Немає жодних гарантій, що до кінця цього року ми ще будемо мати усі ті заводи, які ми зараз маємо у Європі. Дуже високою є ймовірність, що ми втратимо цілу низку заводів, бо немає впевненості навіть у тому, що наприкінці року всі європейські автовиробники все ще залишаться на ринку.»


 


  


Єврокомісар з питань промислової політики Гюнтер Ферхойген занепокоєний критичною ситуацією на автомобільному ринку Європи.  

 


За підрахунками Ферхойгена, нині стоїть на карті доля 400 тисяч робочих місць, які були створені у часи розквіту галузі і в умовах кризи стали тягарем для підприємств. Скорочення щодня оголошують не лише автомобільні концерни, а й постачальники автозапчастин. Bosch скорочує робочий час працівникам своїх німецьких заводів, «Мерседес Бенц» планує запровадження неповного робочого дня у березні, а «Форд» - уже це робить.


 


Премія за утилізацію як засіб проти кризи


Колись взірцева європейська галузь - автомобілебудування - зазнає нищівного удару від економічної кризи. Лише у Європі у цій галузі працюють близько 12 мільйонів осіб. Тож, ЄС вважає своїм пріоритетним завданням підтримку автовиробників. Приміром, об’єднана Європа могла б виплачувати премії за утилізацію старого авто і купівлю нового, як це вже роблять у Німеччині та Франції.


 


«Як ми бачимо, така премія є досить дієвою і зумовила бажаний позитивний ефект»,- зазначив єврокомісар Ферхойген. В той же час, він зазначив, що вихід з кризи автомобілебудівна галузь повинна знайти сама, а постійні субсидії з боку держав ЄС можуть зашкодити.


Чехія, яка головує в Європейському Союзі, висловилася за створення спільними європейськими зусиллями усіх умов, аби заохотити людей до придбання нових автомобілів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7655. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект