Про те, що ситуація в автобудівній промисловості нині досить драматична, свідчать останні показники зі Сполучених Штатів, котрі є головним ринком збуту європейських машин. Скорочення обсягів продажу автомобілів сягає рекордних позначок. Збут деяких марок, порівняно з показниками за відповідний період минулого року, скоротився наполовину. Єврокомісар з питань промислової політики Гюнтер Ферхойген висловлює сумніви щодо можливих позитивних змін найближчим часом: «Немає жодних гарантій, що до кінця цього року ми ще будемо мати усі ті заводи, які ми зараз маємо у Європі. Дуже високою є ймовірність, що ми втратимо цілу низку заводів, бо немає впевненості навіть у тому, що наприкінці року всі європейські автовиробники все ще залишаться на ринку.»
За підрахунками Ферхойгена, нині стоїть на карті доля 400 тисяч робочих місць, які були створені у часи розквіту галузі і в умовах кризи стали тягарем для підприємств. Скорочення щодня оголошують не лише автомобільні концерни, а й постачальники автозапчастин. Bosch скорочує робочий час працівникам своїх німецьких заводів, «Мерседес Бенц» планує запровадження неповного робочого дня у березні, а «Форд» - уже це робить.
Премія за утилізацію як засіб проти кризи
Колись взірцева європейська галузь - автомобілебудування - зазнає нищівного удару від економічної кризи. Лише у Європі у цій галузі працюють близько 12 мільйонів осіб. Тож, ЄС вважає своїм пріоритетним завданням підтримку автовиробників. Приміром, об’єднана Європа могла б виплачувати премії за утилізацію старого авто і купівлю нового, як це вже роблять у Німеччині та Франції.
«Як ми бачимо, така премія є досить дієвою і зумовила бажаний позитивний ефект»,- зазначив єврокомісар Ферхойген. В той же час, він зазначив, що вихід з кризи автомобілебудівна галузь повинна знайти сама, а постійні субсидії з боку держав ЄС можуть зашкодити.
Чехія, яка головує в Європейському Союзі, висловилася за створення спільними європейськими зусиллями усіх умов, аби заохотити людей до придбання нових автомобілів.
|