НОВИНИ

06.02.2009 | Німецько-російський ядерний пакт викликав острах у французів
Джерело - EurActiv

Франція висловила жаль з приводу нещодавнього рішення "Siemens" розпочати  "стратегічне партнерство" із Росією у сфері ядерної енергетики. Про це повідомив один з ведучих французьких еспертів, який є наближений до французького уряду.


3 лютого глава Сіменс Петре Льошер зустрівся у Москві з Путіним та незабором вони повідомили про "широкомасштабне партнерство" з Росатомом.


Льошер запропонував утворити спільну робочу групу з метою вироблення спільних конкретних дій до кінця квітня. Про це повідомлено на сайті російського уряду.


Клод Менділ, колишній виконавчий директор паризької Міжнародної Енергетичної Агенції готував варіант доповіді з енергетичної безпеки ЄС для французького уряд, жалкує з приводу дій Сіменс."Як француз та як європейсько-мисляча людина, я жалкую що не існує більше європейського партнерства", - сказав Менділ під час конференції, що була організована в Брюсселі французьким інститутом міжнародних відносин. "Європейське партнерство, яке існувало між Сіменс та Арева зруйноване, можливо через минулі помилки. Але я не хочу гарти на цьому. Воно було розбите ініціативою Сіменс".


Згідно оцінок Менділа, це погані новини, що стратегічне партнерство у ядерній сфері більше не є справою ЄС. Але, наголошує французький експерт, є позитив, що Німеччина вказує на те, що не буде відмовлятися від ядерної енергії.


"Як позитив, я міг би бути неймовірно щасливий, якщо Сіменс залишиться у ядерному бізнесі. Я гадаю, що це є ключовим для Німеччини залишитися ядерною державою.


Французька "Le Monde" пише, що майбутня ядерна угода між Москвою та Берліном спрямована на користь путінського політичного проекту поділу європейців та одночасно посилення російських енергетичних еспортно- спрямованих можливостей.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 741. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект