НОВИНИ

13.02.2009 | Європарламент передумав стратегічно дружити з Росією?
За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Європейський парламент буде рекомендувати делегації Євросоюзу на переговорах про нову базову угоду з Росією виключити з його тексту слова про "стратегічне партнерство".


Про це повідомили в четвер на слуханнях у комітеті з міжнародних справ Європарламенту його голова Яцек Саріуш-Вольськи й автор доповіді по Росії Януш Онишкевич.


Разом з тим Європарламент має намір підкреслити життєву важливість співробітництва між ЄС і Росією. Черговий раунд переговорів пройде в п'ятницю.


Після подій у Грузії і газового конфлікту, заявив Саріуш-Вольськи, коментуючи виступ свого російського колеги Костянтина Косачова, у ЄС "міняється парадигма" сприйняття Росії.


"Так, є сумніви, що між нами може бути стратегічне партнерство, тому ми більше не вживаємо таке формулювання в наших офіційних документах", - сказав він "Інтерфакс-Україна".


Відзначивши важливість Росії як країни з великою територією і могутнім військовим потенціалом, але в 16 разів меншим, ніж у ЄС, валовим продуктом, Саріуш-Вольськи висловив сумнів у тім, що Росія є цілком надійним партнером.


"Так, ми хотіли б стратегічного партнерства, щоб Росія розділила наші цінності, щоб у внутрішній дискусії в ній перемогли "західники", а не ті, хто їм протистоїть", - підкреслив він, але відзначив при цьому, що поки про це говорити рано.


Доповідач Онишкевич визнав, що в ЄС існують різні думки з приводу стратегічного партнерства з Росією. Але взяла гору позиція, що таке партнерство може бути тільки при наявності великої кількості цінностей, поділюваних обома сторонами.


"Зараз їх занадто мало. Але зате є загальні стратегічні інтереси", - визнав він, особливо відзначивши енергетичну безпеку Європи.


За словами Онишкевича, у Європі викликало заклопотаність те, що Росія залишає за собою право захищати військовою силою своїх громадян за кордоном.


Що стосується розбіжності цінностей, то в цьому контексті він послався на особливий погляд Росії на демократію, поняття "суверенної демократії".


Косачов, зі своєї сторони, заявив, що Росія зробила свій вибір на користь стратегічного партнерства з ЄС. "Ми будемо рекомендувати своїм перегомовникам включити ці слова в назву майбутньої базової угоди", - сказав він.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект