НОВИНИ

11.02.2009 | Міністри фінансів ЄС висловилися проти протекціонізму
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Міністри фінансів ЄС виступають за скоординовані дії у подоланні кризи і проти протекціонізму.


Такого висновку міністри дійшли 10 лютого під час засідання Ради міністрів з питань економіки та фінансів ЄС.


“Наші амбіції полягають в тому, щоб на найвищому рівні було зафіксоване чітке “ні” протекціонізму”, - заявив по завершенню засідання міністр фінансів головуючої в ЄС Чехії Мірослав Калушек.


В ході засідання міністри погодилися працювати разом для розв’язання ситуації щодо проблемних активів банків, які ускладнюють кредитування.


В ході прес-конференції міністр фінансів Чехії не назвав Францію, однак Єврокомісія 10 лютого висловила занепокоєння планами Франції підтримати вітчизняних автовиробників, виділивши на ці цілі майже 8 млрд. євро в обмін на збереження робочих місць, про що напередодні заявив Президент Франції Ніколя Саркозі.


 План французького Президента також полягає у поверненні частини виробництва автомобільного ланцюга до Франції, що вже викликало невдоволення Чехії, де перебуває кілька заводів з виробництва комплектуючих для французьких автомобілів. Своє занепокоєння з цього приводу також висловила німецька федерація промисловості, яка зазначила, що субсидії національним виробникам можуть привести до порушення конкуренції в Європі. А прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо навіть пообіцяв “відправити додому” французьку газову компанію GDF Suez, якщо Франція і далі просуватиме свої протекціоністські заходи.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект