НОВИНИ

23.02.2009 | У пошуку нових правил гри
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

На запрошення Ангели Меркель у Берліні відбулася зустріч шести європейських лідерів. Йшлося про підготовку квітневого саміту «великої двадцятки», який буде присвячено подоланню наслідків світової фінансової кризи.Похмурі обличчя лідерів: Браун, Меркель, Саркозі, Берлусконі.

 


Німецька столиця у неділю зустріла високопоставлених гостей сірою, дощовою погодою, яка повністю відповідала настроям лідерів провідних індустріальних країн Європи. Така небачена криза в жодному разі не має права повторитися – таким був ключовий месидж глави німецького уряду на адресу гостей: «Усі ми спільні у тому, що фінансові ринки, продукти та гравці, а також хеджеві фонди і рейтингові агенції мають підлягати нагляду і регулюванню. Необхідні для цього деталі треба узгодити і врахувати у спільному плані дій», - наголосила Ангела Меркель.


«Чорний список» офшорів


У загальних рисах цей план дій із 47 пунктів був схвалений у листопаді на саміті «двадцятки» у Вашингтоні. Зараз його конкретизують чотири експертні групи. Чого у Вашингтоні ще не було, так це єдності європейських лідерів щодо жорсткої боротьби із відмиванням грошей. Тепер нарешті домовилися створити чорний список «податкових оаз», які ухиляються від співпраці із органами міжнародного фінансового нагляду. Країнам як Ліхтенштейн або Кіпр в разі відмови надавати інформацію загрожують санкції.


New Deal від Гордона Брауна


Пожвавлення світової економіки можливе лише в разі подальшої лібералізації торгівлі і відмови від протекціонізму, переконані глави держав і урядів. У боротьбі з кризою світ потребує «нової угоди» (New Deal), переконаний британський прем’єр Гордон Браун. «Ми стали свідками наймасштабніших заходів із пожвавлення світової кон’юнктури. Ми бачимо найбільше зниження ставок рефінансування, ми намагаємося накачати грішми наші банківські системи, аби банки знову видавали кредити. Але ми дійшли висновку, що в плані міжнародної співпраці потрібно робити ще більше. Нам треба ще ретельніше узгоджувати наші кроки, аби світова економічна система не лише оговталася, але й отримала нове, більш розумне підгрунтя», - наголосив Браун у Берліні.


Аби гарантувати довгострокову реалізацію спільних цілей, учасники зустрічі у німецькій столиці запропонували створити міжнародний наглядовий орган, до складу якого увійдуть експерти Міжнародного валютного фонду та Форуму фінансової стабільності.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект