НОВИНИ

13.02.2009 | МВФ радить Україні жорсткий менеджмент. Другий транш поки відклали
Джерело - "Німецька хвиля"

Міжнародний валютний фонд з огляду на суттєвий дефіцит державного бюджету закликає Україну до жорсткого кризового менеджменту.


Тим часом самому МВФ бракує грошей на кредитування країн із перехідною економікою.


"Дискусія з українським керівництвом щодо необхідності обмеження дефіциту бюджету триває", - повідомив у Вашингтоні речник фонду Девід Гоулі, слова якого наводить агенція Associated Press.


Іншими важливими темами під час переговорів про надання Києву чергового траншу кредиту МВФ є також монетарна політика та реформа банківської системи – сфери, в яких, за словами Гоулі, "необхідно відновити довіру".


МВФ відтермінував надання чергового траншу у майже 2 мільярди доларів, пояснюючи це неналежним виконанням Україною погоджених раніше стабілізаційних заходів.


Експерти Міжнародного валютного фонду незабаром знову відвідають Київ, сказав Гоулі, однак точна дата візиту поки невідома.


У керівництві Міжнародного валютного фонду побоюються браку грошей для підтримки в умовах глибокої кризи країн із перехідною економікою. Протягом останніх місяців фонд вже погодив кредитування низки європейських країн, зокрема України, Угорщини, Латвії, Ісландії, Сербії та Білорусі.


На зустрічі міністрів фінансів країн "великої сімки", яка відбудеться цими вихідними у Римі, йтиметься про надання країнами-донорами додаткових коштів у розпорядження МВФ.


Управляючий директор фонду Домінік Строс-Кан закликав подвоїти кредитні ресурси до 500 мільярдів доларів. Виділити додаткові 100 мільярдів вже погодився уряд Японії. Де взяти ще 150 – поки невідомо.


Як відомо, міжнародна рейтингова агенція Fitch Ratings напередодні знизила довгостроковий рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті до позначки "В" замість "В+". Прогноз рейтингів залишається негативним через загрозу поглиблення валютної та банківської кризи в країні, зазначають експерти агенції.


Fitch припускає, що другий транш кредиту МВФ буде надано Києву із затримкою саме через розбіжності щодо дефіциту бюджету. Експерти агенції прогнозують скорочення ВВП України на 4,5% цього року.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект