НОВИНИ

10.02.2009 | Сильна конкуренція на виборах в Ізраїлі
За матерыалами - Української служби "Радіо свобода"

За даними опитувань громадської думки, які проводили напередодні сьогоднішніх виборів в Ізраїлі, рекордна кількість громадян не знала за кого голосувати. Тому провідні партії активно боролися за голоси всіх, хто не визначився, і в останні години передвиборчої кампанії. Можна з певністю очікувати, що жодна з партій не здобуде більшості голосів у Кнессеті, парламенті Ізраїлю. А хто би не переміг, щоб керувати країною, буде змушений формувати коаліцію.


 
Бен’ямін Нетан’ягу, Ціпі Лівні, Авігдор Ліберман та Егуд Барак. Лютий 2009 р.


 

Остання війна Ізраїлю з палестинцями додала політичних балів колишньому прем’єрові Бен’яміну Нетан’ягу та його правій партії «Лікуд». У своїх передвиборчих промовах він переважно говорить про безпеку і побоювання, що ізраїльтян можуть атакувати араби, чи Іран. Нетан’ягу також критикує нинішній уряд Ізраїлю на чолі з Егудом Ольмертом за те, що ракетні обстріли Ізраїлю зі смуги Гази не вщухають.


«За останні 24 години ракета «Кассам» вцілила в місто Сдерот. Де відповідь, яку ми обіцяли? Де нищівна відповідь? Ми почули лише мовчання», – говорить Нетан’ягу.


Серед його конкурентів центристська партія «Кадіма», яку очолює міністр закордонних справ Ізраїлю Ціпі Лівні. Вона перебрала керівництво партією після того як розгорівся корупційний скандал довкола прем’єра Ольмерта. Лівні виступає за мирні переговори з палестинцями в обмін на землю, хоча її попереджають, що нині така риторика забирає голоси.


«Дехто говорить про загрози. Я не вірю в лідерство, яке ґрунтується на страхові. Я вірю в лідерство, яке визначає загрози, але пропонує рішення», – заявила Лівні.


Головні політичні торги ще попереду


Кнессет, парламент Ізраїлю, нараховує 120 місць. За прогнозами, ні партія «Лікуд», ані «Кадіма» не зможуть набрати більше ніж 30 місць кожна. Тому справжніми переможцями виборів в Ізраїлі стануть ті, хто зможе здобути підтримку більшості парламенту і сформувати коаліційний уряд.


Оглядачі звертають увагу на те, що під час передвиборчої кампанії Бен’ямін Нетан’ягу обходив критикою свого колишнього помічника, а нині лідера націоналістичної партії «Наш дім – Ізраїль» Авігдора Лібермана. Він закликає позбавити ізраїльського громадянства всіх громадян арабського походження, які є «нелояльними» до Ізраїлю.


У відповідь арабські лідери називають його «расистом». За попередніми опитуваннями Ліберман міг навіть виграти вибори до Кнессету. Нині в Ізраїлі є шанси на створення коаліції правих сил, а якщо голосів їм забракне, то вони будуть домовлятися з центристами.


Четвертою у рейтингу найвпливовіших партій Ізраїлю напередодні виборів була партія лейбористів на чолі з Егудом Бараком. Але це непризове місце може принести найбільші політичні дивіденти. Не виключено, що й Егуд Барак зрештою сяде у прем’єрське крісло в результаті коаліційної угоди. Багатьом ізраїльтянам сподобалося як нинішній міністр оборони керував останнім наступом Ізраїлю у смузі Гази.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6890. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект