НОВИНИ

11.02.2009 | Нова адміністрація США готова до пошуку шляхів ведення прямої дипломатії з Іраном - Барак Обама
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама підтвердив готовність нової адміністрації до пошуку шляхів прямої дипломатії з Іраном. Цього питання він торкнувся під час прес-конференції у Білому Домі.Глава держави наголосив, що його команда з питань національної безпеки аналізує зовнішню політику США відносно Ірану і намагається знайти сфери, де б дві країни могли "вести конструктивний діалог" та "прямо обговорювати проблеми". Він висловив переконання в тому, що це допоможе "рухати політику країни у новому напрямку".


Разом з тим, Барак Обама нагадав, що між двома державами існували десятиліття недовіри і це не можна змінити за один день. Він вказав на те, що Іран продовжує надавати підтримку екстремістським організаціям, прагне одержати ядерну зброю та підігріває нестабільність на Близькому Сході.


Для Ірану настав час змінити лінію поведінки і переконати міжнародну спільноту, у тому, що ця країна є відповідальним її членом, вважає глава Білого дому. За таких умов, наголосив президент, між Вашингтоном та Тегераном можливі "відносини на основі взаємної поваги".


Президент Ісламської Республіки Іран також заявив про готовність вести переговори зі Сполученими Штатами Америки в "атмосфері щирості" та взаємоповаги.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект