НОВИНИ

10.02.2009 | Німеччина й надалі підтримуватиме Україну на шляху інтеграції в ЄС - держміністр МЗС ФРН
Джерело - УКРІНФОРМ

Німеччина й надалі підтримуватиме Україну на шляху інтеграції в ЄС. На цьому наголосив Держміністр МЗС ФРН Гернот Ерлер на конференції у Берліні з нагоди святкування 10-річчя Німецько-українського форуму (НУФ).


"Той факт, що 10-річчя форуму ми відзначаємо сьогодні у Міністерстві закордонних справ, є сигналом того, наскільки важливими є для нас німецько-українські відносини", - підкреслив Гернот Ерлер. Він запевнив, що Німеччина залишається "другом та захисником" України. "Ми переконані, що Україна - глибоко європейська держава і наш безпосередній сусід", - заявив держміністр.


Німеччина виступає за скоріше підписання між Україною та Євросоюзом Угоди про асоціацію, зазначив Ерлер. (Це рішення було підтримано на саміті ЄС у вересні 2008 року в Парижі.) Окрім того, за словами німецького міністра, офіційний Берлін підтримує чеське головування у підготовці та проведенні саміту країн ЄС та "Східного партнерства" 7 травня у Празі. Дипломат нагадав, що польсько-шведська ініціатива, схвалена Європейською Радою торік у червні, передбачає розвиток тіснішої співпраці зі східними сусідами ЄС - Україною, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією, Грузією, а також Білоруссю за умови процесу демократизації країни. Як пояснив Гернот Ерлер, "Східне партнерство" передбачає інтенсифікацію існуючої політики добросусідства на принципах диференціації, тобто відносини ЄС з кожною з цих держав розвиватимуться по-різному, залежно від здійснення ними необхідних реформ. "Ми зацікавлені у незалежній, стабільній, демократичній Україні", - запевнив він.


Голова НУФ, президент парламенту землі Саксонія-Ангальт Дітер Штайнеке від імені німецької громадськості висловив сподівання, що Німеччина знову стане "адвокатом" України в її європейських справах. "Я не сумніваюся, що Україна стане членом Євросоюзу після виконання "домашніх завдань", - заявив керівник громадської організації.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект