НОВИНИ

05.02.2009 | Німецькі солдати вперше з часів Другої світової війни будуть дислоковані у Франції
За матеріалами - УКРІНФОРМ, Focus

Німецькі солдати вперше з часів Другої світової війни будуть дислоковані на території Франції. За інформацією німецького тижневика "FOCUS", який посилається на берлінські дипломатичні кола, батальйон із 450-800 бундесверівців незабаром буде розміщений поблизу французького Страсбурга.


Батальйон бундесверу увійде до складу спільної німецько-французької бригади, близько п"яти тисяч військовослужбовців якої на даний момент дислоковані на півдні ФРН. За даними "FOCUS", Берлін і Париж досягли домовленості про розміщення німецьких солдат неподалік Страсбурга після того, як Франція вирішила відкликати частину військових з території Німеччини, обгрунтувавши це нестачею кадрів у середині країни. Можливими місцями дислокації німецького батальйону називаються Кольмар, Ількірх, Мец або Бітш. Канцлер ФРН Ангела Меркель та президент Франції Ніколя Саркозі планують повідомити докладніше під час 45-ої Міжнародної конференції з питань політики безпеки, яка проходитиме 6-8 лютого у Мюнхені, пише тижневик.


Майбутнє розміщення німецьких військових у Ельзасі чи Лотарингії має символічне значення. У 1870 році в результаті франко-пруської війни значна частина Лотарингії і майже весь Ельзас були передані Німеччині. Проте Франція повернула собі ці землі після Першої світової війни. У 1940 році Німеччина знов захопила цю територію, але змушена була повернути в 1945-му. У 1987 році лідери Франції та ФРН Франсуа Міттеран та Гельмут Коль домовились про створення спільної військової бригади швидкого реагування, яка бере участь у операціях ЄС та НАТО. Загін вважається одним з головних символів франко-німецької дружби і важливим елементом системи європейської безпеки.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект