НОВИНИ

11.02.2009 | Конституційний суд Німеччини перевірить відповідність Лісабонського договору основному закону ФРН
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Конституційний суд ФРН розпочав слухання у справі щодо відповідності положень Лісабонського договору ЄС основному закону Німеччини. На захист нової європейської угоди в суді виступили міністр внутрішніх справ Німеччини Вольфганг Шойблє (ХДС/ХСС) та міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр (СДПН).


"Лісабонський договір полегшить процес прийняття рішень, підвищить дієздатність ЄС, а також зробить його діяльність більш ефективною та прозорою", - заявив у суді Франк-Вальтер Штайнмаєр. "Договір не має на меті обмеження суверенітету ФРН", - запевнив Вольфганг Шойблє.


Після ратифікації німецьким парламентом Лісабонського договору до Конституційного суду ФРН надійшло декілька скарг, у тому числі від німецьких парламентаріїв, на думку яких угода обмежить суверенітет країни і зменшить роль національного парламенту в процесі прийняття рішень. Президент ФРН Горст Келер відмовився підписувати закон про ратифікацію Лісабонського договору до рішення федеральних суддів. Очікується, що вони оголосять свій вирок у травні-червні цього року.


Лісабонський договір про реформування Європейського Союзу був підписаний 13 грудня 2007 року на саміті ЄС в Португалії. Весною його ратифікували обидві палати німецького парламенту. Для завершення процедури ратифікації документу у Німеччині бракує тільки підпису федерального президента. З 27 країн ЄС угоду не ратифікували також Ірландія, Чехія та Польща.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект