НОВИНИ

24.02.2009 | Лідери ЄС пообіцяли поставити під контроль фінансові ринки
Джерело - ВВС News, УНІАН

Лідери країн Європи домовилися про посилення регулювання фінансових ринків. До об`єктів, які будуть поставлені під більший контроль державних органів, увійдуть і хедж-фонди.


На зустрічі в Берліні, що передує саміту G-20, який відбудеться в квітні в Лондоні, керівники держав ЄС закликали вжити санкції для покарання країн і "податкових притулків", що відмовляються співробітничати у фінансовій сфері. Їх список буде названий ЄС протягом кількох тижнів, пише The Financial Times.


Як зазначає британське видання, таке рішення - перемога Франції і Німеччини, які давно наполягають на посиленні регулювання фінансової сфери. Головний опонент таких заходів – Велика Британія, де базується значна частина світової індустрії хедж-фондів.


Крім того, лідери засудили існуючу систему оплати праці у фінансовому секторі. Зокрема, президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що більше "не має наміру терпіти нинішню систему винагород для банкірів і трейдерів".


Сторони розійшлися в поглядах щодо підтримки національної промисловості. Зокрема, представники Єврокомісії висловили занепокоєння спробами Франції і Іспанії надати допомогу своєму автомобілебудуванню. Протекціонізм в економічній політиці засудив також прем`єр-міністр Великої Британії Гордон Браун.


Раніше група найрозвиненіших держав миру G-7 закликла до "термінової реформи" світової фінансової системи, нагадує Лента.ру, оскільки глобальна криза показала її "фундаментальну слабкість". З критикою нинішнього порядку в світових фінансах неодноразово виступали керівники європейських країн, зокрема, Франції, Німеччині й Росії.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект