НОВИНИ

12.02.2009 | Лівні закликала Нетаньяху увійти в уряд національної єдності Ізраїлю на чолі з нею
За матеріалами - Euronews

Міністр закордонних справ Ізраїлю, глава партії "Кадіма" Ціпі Лівні закликав свого головного політичного конкурента, лідера "Лікуда" Біньяміна Нетаньяху увійти в уряд національної єдності, який вона має намір очолити."Народ віддав перевагу "Кадімі". Необхідно поважати вибір виборців і приєднатися до уряду національної єдності під нашим керівництвом", - заявила Ціпі Лівні. "Тепер нам залишилося зробити не багато, - створити уряд національної єдності на чолі з нами, і я закликаю до цього всі партії як лівого, так і правого спрямування", - звернулася вона до своїх прихильників.


Зі своєї сторони, Біньямін Нетаньяху заявив, що він у будь-якому випадку стане новим прем'єр-міністром Ізраїлю, які б результати не отримала його партія "Лікуд". При цьому Нетаньяху сказав, що готовий до співпраці.


Як повідомляється, незважаючи на те, що "Кадіма", за попередніми даними, випередила "Лікуд", вирішальним чинником стане здатність політиків створити правлячу коаліцію. Як Лівні, так і Нетаньяху погодилися з тим, що необхідно змінити існуючу зараз пропорційну систему виборів в ізраїльський парламент, яка робить будь-яку коаліцію вразливою перед "секторіальними інтересами" малих партій.


Створена колишнім лідером "Лікуда" і прем'єр-міністром Аріелем Шароном у листопаді 2005 року "Кадіма" зайняла центристські позиції, проголосивши необхідним повне виведення єврейських поселень і військ з сектора Газу. "Кадіма" дотримується у справі досягнення мирного врегулювання політичного вирішення питань при створенні незалежної палестинської держави, але без шкоди безпеці Ізраїлю.


Рішення питань безпеки, які пропонуються правими, особливо після приходу радикального палестинського руху ХАМАС до влади в секторі Газу, посилили популярність "Лікуда".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект