НОВИНИ

24.02.2009 | Барак Обама пообіцяв удвічі скоротити дефіцит федерального бюджету до кінця свого першого президентського терміну
Джерело - УКРІНФОРМ

Барак Обама має намір удвічі скоротити дефіцит федерального бюджету до кінця свого першого президентського терміну. Про це глава держави заявив під час виступу у Білому домі перед зібранням фінансових експертів та законодавців.


"Я обіцяю до кінця свого першого терміну на цій посаді наполовину скоротити дефіцит, який ми успадкували", - наголосив президент. Він визнав, що досягти такого показника буде дуже важко, результат вимагатиме "складних рішень" та подолання проблем, які довго ігнорувалися. "Але я відмовляюся залишати нашим дітям борг, який вони не зможуть повернути. Це означає, що відповідальність на себе треба брати уже сьогодні, за діючої адміністрації, і взяти під контроль наші витрати", - підкреслив Барак Обама.


За словами глави Білого дому, подолати наслідки економічної кризи без вирішення проблеми дефіциту означає лише відсрочити початок нового, ще глибшого спаду.


Барак Обама звинуватив свого попередника та його адміністрацію у "нечесності" під час планування витрат з державного бюджету та приховуванні справжніх розмірів дефіциту.


Водночас, президент США зазначив, що на даному етапі відновлення економічного добробуту Сполучених Штатів не є завданням для якоїсь окремої партії. "Демократи, так само як і республіканці, втрачають робочі місця по всій країні, і ми маємо разом працювати, аби повернути їм роботу", - підсумував Барак Обама.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, лише за останній місяць минулого року дефіцит державного бюджету США збільшився на 83,6 млрд доларів. Протягом першої ж чверті 2009 фінансового року цей показник становив рекордні 485,2 млрд. Таку невтішну статистику оприлюднило нещодавно американське міністерство фінансів.


Уже зрозуміло, що поточного фінансового року дефіцит не обмежиться 1 трлн доларів США, як це прогнозувалося раніше. Американський уряд очікує, що показник становитиме близько 1,3 трл доларів (9 % ВВП країни). Проте, деякі фахівці прогнозують, що з огляду на закон про стимулювання вітчизняної економіки, дефіцит становитиме не менше 1,5 трлн доларів США.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект